BBP Beykoz'dan Genel Merkez'in 'Evet' kararına tepki

BBP Beykoz'dan Genel Merkez'in 'Evet' kararına tepki

Büyük Birlik Partisi'nin halk oylamasında 'evet' oyu vermesine Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin sert tepki gösterdi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin, 16 Nisan'daki anayasa değişikliği halk oylamasında 'evet' oyu kullanacaklarını açıklamasına Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin sert tepki gösterdi. “Bu kararı alanlar alınlarında bu leke ile anılacaklardır.” diyen Perçin genel merkezin kongre ile yenilenmesi gerektiğini belirtti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, 'Devletin ve miletin bekası, istikbali ve istiklali söz konusu olduğunu gördüğünde Büyük Birlik Partisi ve onun idealist kadroları hiçbir siyasi ikbal düşünmeden devletin ve milletin yanında durur. Bunun için 'evet' demeye karar vermiş bulunuyoruz' demişti.

Melih Perçin: Evet kararı tanımıyoruz

Genel Merkez'in ‘Evet' kararı üzerine gazetemize bir açıklama yapan BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin ilçe olarak daha önce açıkladıkları ‘Hayır' kararlarının arkasında olduklarını söyledi. Genel Merkez'in kendilerini temsil etmediğini belirten Perçin sözlerinin devamında “Bu kararı alanlar alınlarında bu leke ile anılacaklardır. İstişare de Hayır çıkan bir neticeyi değiştirerek açıklamışlardır. Teşkilatın bu kararı kabul etmeleri mümkün değildir.” ifadelerini kullandı.

Genel Merkez kongre ile yenilenmeli

Sandıkta gönül rahatlığı ile Hayır diyeceklerini söyleyen İlçe Başkanı Melih Perçin sözlerini şöyle tamamladı; “Ülkemizde meydana gelen gelişmeler karşısında sözü olmayan ve insiyatif alamayan veya almayan başkanlık divanının ve Merkez Karar Yürütme Kurulu'nun en kısa zamanda yapılacak bir kongre ile yenilenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu kurulların bağımsız güvenilir sağlıklı bir karar alamayacaklarına bugüne kadar ki gelişmeler bizlere göstermiştir. Büyük Birlik Hareketi mensuplarının başını öne eğdirecek olan Evet veya aynı manaya gelecek olan tarafsız kalalım kararını kabul etmeyeceğimizi bir defa daha beyan ederiz

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.