Çanakkale Şehitleri için Beykoz'a 250 bin fidan

Çanakkale Şehitleri için Beykoz'a 250 bin fidan

Beykoz Belediyesi Meclisi Mart Ayı üçüncü birleşimi, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında gerçekleşti.

Meclisin üçüncü birleşimlerinde öncelikle 06.MART.2017 ve 08.MART.2017 tarihli tutanakların oylanması tarihli tutanaklar gündeme alınarak oy birliğiyle kabul edildi, sonrasında ise raporlar ve gündemde olmayan müdürlük teklifi ele alındı.

Birleşimde gündem dışı söz alan CHP Gubu Üyesi Aydın Habil, 18 Mart Şehitleri Anma Günü, Çanakkale Zaferi ve 14 Mart Tıp Bayramı'yla ilgili konuşma yaptı.

Başkan Çelikbilek: “Çanakkale Şehitlerinin İsimleri Yaşayacak”

Çanakkale Zaferi'nin vatanın ve milletin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını veren yüzbinlerce kahramanın eseri olduğunu belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Çanakkale Şehitlerinin isimleri Riva'da hatıra ormanında yaşayacak, Beykoz Belediyesi 250 bin şehidi sembol eden 250 bin fidan dikerek, 250 bin şehidimizin aziz hatırasını bu şekilde yaşattı. Geleceğe yönelik önemli bir çalışma olan bu yerin açılışını yapacağız. Orman Bakanlığıyla birlikte yaptığımız çalışmayla, burayı ziyaret eden kişilerin dinlenebileceği alanları da en kısa sürede yapacağız. Vatandaşlarımızın katılımıyla, Çanakkale ruhunu yaşatmak ve gelecek nesillerimize aktarma amacıyla ziyaret programları düzenlemeye devam edeceğiz. Çanakkale'de yazılan destanı, o destanın tüm kahramanlarını bir kez daha hürmetle, minnetle yâd ediyorum.” şeklinde konuştu.

Başarılı kulüplere nakdi yardım

Mart Ayı meclisinin üçüncü birleşiminde; Kadro İptal ve İhdas hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, Beykoz İlçesi, Çubuklu Mahallesi, Dolaplıkuyu Çıkmazı Sokağı olan sokak isminin Dolaplıkuyu Sokağı olarak değiştirilmesi ve yol türünün değiştirilmesi hakkındaki Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu Raporu,  Akbaba Mahallesi 1 pafta 434 parsel sayılı taşınmazda 24 (Yirmidört) derslikli İmam Hatip Ortaokulunun yapılması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, İncirköy Mahallesi 277 ada 26 parselde bulunan 347 m2 yüz ölçümlü taşınmaz hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Beykoz Belediye Hentbol Takımına nakdi yardım yapılması hakkındaki Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu Raporu, Sosyal Yardım Esasları Yönetmeliği hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, Araç alımı hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Eski Eser Katkı Payı hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, oy birliğiyle kabul edildi.

Sonrasında ise Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifi olan, Kardeş Şehir Mardin İli Mazıdağı İlçesinde ihtiyaç sahibi kişilere yardım yapılabilmesi hakkındaki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü teklifi, teklif karar olarak edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 3 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 10.00'da yapılacak. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.