Muharrem İnce Beykoz'dan hayır için seslendi

Muharrem İnce Beykoz'dan hayır için seslendi

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce 16 Nisan'da yapılacak referandum için Beykoz Ortaçeşme Meydanı'nda miting düzenledi.

Chp'li Muharrem İnce'ye Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'la birlikte Chp İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya'da eşlik etti. İlçe başkanı Mahir Taştan'ın kısa hoş geldiniz konuşmasından sonra mikrofona Muharrem İnce geldi. Soğuk hava ve yağmur eşliğinde konuşan İnce referandumda hayır oyu için destek istedi.

Muharrem İnce konuşmasına, bakanlara Almanya ve Hollanda'da uygulanan antidemokratik muameleleri değerlendirerek başladı. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin herhangi bir ülke ile problem yaşaması durumunda hükümetin yanında olduklarından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini aktaran İnce, 2008 yılında çıkarılan kanunla Ak Parti'nin yurtdışında ve gümrük kapılarında seçim propagandası yapılmasını yasakladığını vurguladı.

Ben sırf Binali Yıldırım için hayır diyeceğim.

Başbakan Binali Yıldırım'ın; 'Ben gereksizim, lüzumsuzum' dediğini iddia eden Muharrem İnce; ' Dün gitmiş 'siz Bolu Beyi'nin torunlarısınız.' diyor. Valla biz zulmeden zalim Bolu Beyi'nin torunu değiliz. Zulme başkaldıran Köroğlu'nun torunuyuz. Abidik gubidik başbakan böyle oluyor işte.(...) Benim moralim bozulduğu zaman Binali Yıldırım'ı seyrederim. Geçen gün ne diyor? 'Çanakkale geçilmezdi, geçtik.' diyor. Çanakkale'yi sana demediler. İngilizlere, Fransızlara,İtalyanlara dediler Binali Yıldrım. Sen neden üzerine alınıyorsun? (...) Şimdi bu sisteme evet dersek Binali Yıldırım olmayacak. Kalkıyor başbakanlık. Ben sırf Binali Yıldırım için hayır diyeceğim. O kalsın, kalmalı bence.' dedi.

Milletvekiline kıyak maaş mı, taşerona kadro mu?

Anayasa referandumundan sonra 650 milletvekili olacağını iddia eden Chp'li İnce; 'Yeni sistemde 600 diyor ama bakanlar ve cumhurbaşkanı yardımcıları milletvekillerinden olmayacak. Dışarıdan olacak. Milletvekilleri ile aynı özlük haklarına sahip olacak. 50 tane de onları sayacaksın 650. Türkiye'nin nüfusu 80 milyon.  650 milletvekili olacak. ABD'nin nüfusu 300 milyon, milletvekili sayısı 435. Şimdi taşeron işçiler ve emekliler sizlere sesleniyorum. 100 tane daha milletvekiline kıyak maaş mı verirsiniz? Yoksa taşeronlara kadro mu verirsiniz? Emekliler, biz enayi miyiz de nüfusa göre dünyada en fazla milletvekili olan ülke olacağız?' diye sözlerini sürdürdü.

Evet diyende, hayır diyende bu ülkenin vatandaşıdır.

Ülkenin tapusunun tek kişiye verilmemesi gerektiğini aktaran Muharrem İnce; 'Apartmana yönetici seçiyorsunuz, yönetim kurulu seçiyorsunuz. Neden yönetim kurulunu yöneticiye seçtirmiyorsunuz? Mahalle muhtarını ayrı seçiyorsunuz, azaları ayrı seçiyorsunuz. Belediye başkanı seçiyorsunuz, sonra belediye meclis üyelerini seçiyorsunuz. Sadece belediye başkanını seçip meclis üyelerini ona neden seçtirmiyorsunuz? Bir apartmanı bir kişiye vermiyorsunuz, bir mahalleyi bir kişiye vermiyorsunuz, bir ilçeyi bir kişiye vermiyorsunuz, koca bir devleti bir kişiye veriyorsunuz. Bu doğru değildir. Bu Recep Tayyip Erdoğan olsa da doğru değildir. Muharrem İnce olsa da doğru değildir.'dedi.

Evet ve hayır diyenlerin bu ülkenin vatandaşı olduğunu söyleyen Chp'li Muharrem İnce hayır diyenlere terörist denmesini  terbiyesizlik olarak niteledi. Hiç bir televizyon kanalında Fetö ve Pkk terör örgütlerinin hayır dediğini görmediğini dile getiren İnce; 'Eski dostlarıyla hala iş mi pişiriyorlar acaba?' diye sordu.

TRT'ye ödediğim TRT payı haram zıkkım olsun.

TRT'da propaganda yapamadıklarına değinen Muharrem İnce; 'Hepimiz elektrik faturalarımızda yüzde 2 TRT ödüyoruz. Her fatura ödememizde TRT'ye yüzde 2 vergi ödüyoruz. Bende ödüyorum, sizde ödüyorsunuz. Peki bizi TRT'de görebiliyor musunuz? Sürekli evetçiler var değil mi? Beykoz Meydanı'ndan TRT'ye sesleniyorum. Sana ödediğim o TRT payı haram zıkkım olsun. Boğazında kalsın.

Referandum da kullanılacak oy pusulasındaki beyaz rengini demokrasinin kefenine, kahverengini ise toprağın bereketine benzeten İnce; 'Sandık devletten, oy pusulası devletten, mürekkep devletten. Bas hayırı kurtul bu illetten.' sloganıyla mitingini sonlandırdı. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.