Bakan Soylu Beykoz'da Kastamonululara kararını sordu!

Bakan Soylu Beykoz'da Kastamonululara kararını sordu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Beykoz'da Kastamonulular ile bir araya geldi.

Kastamonular Dayanışma Derneği (KAS-DER) tarafından Beykoz'da düzenlenen programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonulularla buluştu. Türkiye'ye karşı kim hangi oyunu nerede kurarsa kursun, ister Hollanda'da isterse Almanya'da buna güçlü bir cevap vereceklerini belirten İçişleri Bakanı Soylu'nun Kastamonululara “16 Nisan'da yeni bir tarih yazmaya, sandıkları patlatmaya hazırmısınız?” sorusuna salondakiler gür bir sesle ‘Evet' cevabı verdi.

R.Şahin Koktürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen buluşma programına AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, KAS-DER Genel Başkanı Orhan Gümüş ve KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yücel Çelikbilek: 16 Nisan'da da güçlü bir 'evet'

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yaptığı konuşmada, buradan aldıkları mesajlarla 16 Nisan'a kadar durmadan çalışacaklarını ifade etti. Çelikbilek, bu milletin 16 Nisan'da da güçlü bir 'evet' diyerek yeni bir destan yazacağını belirterek, 'Bu millet kendisine lazım olan sistemi bulacak ve çıkaracaktır. Bugün ilk defa yerli ve milli olan bir anayasa değişikliği ile karşı karşıyayız. İnanıyorum ki, insanlarımız, bu anayasa değişikliğine gönülden 'evet' diyecektir. Bu millet, kendine hizmet edeni yalnız bırakmadı. O taslağa yürekten 'evet' diyecek ve kendisine yakışanı yapacaktır.' dedi.

Süleyman Soylu: Güçlü değil yönetilen bir Türkiye istemektedirler

Konuşmasına Hollanda'da yaşanan diplomatik krize değinerek başlayan Bakan Soylu, 'Evet tercihini anlatmak için giden bakanlarımıza yapılan muameleye ve bu konuya gösterilen reaksiyona birlikte dikkat edelim. Bu ülkenin diplomatik krizi göze alacak kadar bu işe muhalif olmalarının sebebi nedir? Hollanda ile ilgili bir madde değişikliği mi var bu teklif içerisinde? Almanya ile ilgili bir madde değişikliği mi var? Batının bu işten bu kadar rahatsız olması, Türkiye'nin menfaatine olan bir değişikliği sürekli kendilerine uğraşılacak bir mesele olarak görmesinin nedeni nedir? Batı, Türkiye'nin gelişmesini kendi istediği kadar, kendi arzu ettiği kadar, sınırlarını çizmek istediği kadar belirlemek noktasında bir hareket tarzı ortaya koymakta. Dünyanın ortasında kendisine kendi sözünü söyleyebilecek bir Türkiye tablosu istemiyorlar. Onlar güçlü bir Türkiye değil, yönetilen bir Türkiye istemektedirler' ifadelerini kullandı.

Ya her on yılda bir arkamıza bakacağız, ya da adım atacağız

Türkiye'nin dünya üzerinde en pahalı araziye sahip olduğunu dile getiren Soylu, 'Bu aziz millet elbetteki bunun diyeti olarak sürekli bir mücadelenin içerisinde olmuştur. Bu diyet çok partili sisteme geçtikten sonra ödetilmeye başlanmıştır' dedi. Türkiye'de, ne zaman bir gelişme kaydedilse, bunu engellemeye çalışanların olduğunu belirten Soylu, 'Türkiye'nin son 300 yılında en güçlü olduğu dönem olan 2002 yılı sonrasında başımıza gelen 15 Temmuz hain girişim bir tesadüf müdür? Hemen hemen 10'ar yıllık ara ile gelen bu tezgahlı işler elbetteki tesadüf değildir. Elbetteki tek bir elden kumanda edilen, belli bir amaca yönelik, ülkemizin üzerinde oyun oynanan işlerdir' dedi. Soylu, 'Ya sürdürdüğümüz bu pratiği kabullenip her on yılda bir sürekli arkamıza bakacağız, geri gideceğiz. Ya da bu sistemi değiştirmek bizden sonraki nesillere daha güçlü, ayakları üzerinde durabilen, geleceği okuyabilen, birlik ve beraberliği tesis edebilen, nifaklara fırsat bırakmayan bir adım atacağız' diye konuştu.

Patron millettir

Soylu devamla, 'Bir gün patron sermaye, bir gün patron uluslararası kuruşlar, bir gün patron İMF... İşte 16 Nisan'daki haykırışımız tam anlamıyla şudur; Patron ne Danıştay'dır, ne Yargıtay'dır, ne Anayasa Mahkemesi'dir, ne medyadır, ne İMF'dir, ne de uluslararası kuruluşlardır. Patron millettir' dedi.

Güvenlik politikaları...

Geçen günlerde Diyarbakır'ın Lice ilçesine gittiğini belirten Soylu, 'Evlatlarımız 5 Mart'tan beridir orada operasyonlar yapıyorlar. 20 yıldan beri girmediğimiz yerlere giriyorlar. 19 teröristi etkisiz hale getirdiler. Bilmenizi isterim uzun sürecek. Ama çok net söylüyorum. Dağların etrafında bu ülkeye ihanet etmek isteyenleri arıyor ve cezasını veriyoruz' şeklinde konuştu.

7 Haziran seçimleri sonrası özerklik ilan edenler...

7 Haziran seçimlerinden sonra 'Nusaybin'de, Cizre'de, Şemdinli'de, Varto'da, Yüksekova'da özerklik ilan edeceğiz diyorlardı. Madem cesaretiniz o kadar yüksek, o gün yüksekten konuşuyorduz, milletin size vermiş olduğu, bir kısmını baskıyla aldığınız o oylarla, her tarafta afralarla, tafralarla özerklik ilan ediyordunuz. Hani cesaretiniz yetiyorsa bugün özerklik ilan edin de görelim boyunuzun ölçüsünü' diye konuştu.

Terörü eleştirmeyen sendikalar...

Bölgede yaşayan insanların rahat olduğunu belirten Soylu, 'Neymiş 'belediyelerine el konulmuş' hangi belediyelerine el konulmuş. Evet orada teröre yataklık eden, yardım eden... Orada çalışan her bir kişiden para kesildiğini belirten Soylu, sendikacıların bu konuda ses çıkarmadığını da eleştirdi. Soylu, 'Sendikacılar kafalarını kuma gömdüler. Milletin rızkını kesenlere karşı, terör örgütüne karşı bir tek cümle söylememelerini affedilir bulmuyorum. Şimdi milletimiz oralarda hizmet görüyor' dedi.

Soylu'dan CHP eleştirisi

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu PKK ile aynı dili konuşmakla suçlayan Soylu, 'Milletvekillerini onların temsilcileriyle, Almanya'da, Hollanda da, aynı konferansta konuşturmak, onlarla teşkilatlarını Güneydoğu'da Doğu'da kol kola yürütmek tarihi hüsran olacaktır' dedi. Kılıçdaroğlu'nun kasetle genel başkan olduğunu, kaseti de FETÖ'nün yaptığını söyleyen Soylu, 'Madem FETÖ bunu yaptı. Neden bugün FETÖ ile kol kola? Ben İçişleri Bakanıyım sorsun bana? Sayın Deniz Baykal sana da sesleniyorum. Sen de gel sor bana, sana da anlatayım nasıl yaptıklarını. Ama ürküyorsunuz. Korkuyorsunuz. Gerçeklerle yüzleşmekten korkuyorsunuz. At Tayip Erdoğan'ın üzerine gitsin' şeklinde konuştu.

Bakan Soylu Kastamonululara kararını sordu

Bakan Soylu sözlerinin sonunda salondakilere yönelerek “Güçlü bir ses ile sadece bu salon değil bütün Türkiye duysun. 16 Nisan günü yeni bir tarih yazmaya, sandıkları patlatmaya hazırmısınız?” sorusuna salondakiler gür bir sesle ‘Evet' cevabı vererek hep bir ağızdan “Tek vatan, tek devlet, tek bayrak tek millet kararımız Evet” sloganları ile konuşma sona erdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.