Koç'un vasiyeti üzerine Riva'ya golf sahası yapılacak

Koç'un vasiyeti üzerine Riva'ya golf sahası yapılacak

Hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Vehbi Koç'un vasiyeti üzerine Beykoz Riva'da golf sahası yapılacak.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Vehbi Koç 21 Ocak 2017 tarihinde hayatını kaybetmişti. Mustafa Koç vasiyet olarak aldığı araziler üzerine golf sahası yapılmasını istemişti. Koç'un vasiyeti yerine getirilecek ve golf sahası yapılacak.

RİVA'DA ARAZİ ALMAYA BAŞLAMIŞTI

Türkiye'nin 117 yıllık geçmişi olan en eski golf kulüplerinden birisi olarak bilinen İstanbul Golf Kulübü, 2012 yılında Maslak'ta bulunan golf sahasını kaybetmişti. Sabah Gazetesi'nin yazarlarından olan Bülent Cankurt ise bugünkü yazısında, Golf Kulübü'nün başkanı olan Mustafa Koç'un ve eşi Caroline Hanım'ın üzerine bir şirket kurup golf sahası yapılması amacıyla Beykoz Riva'da arazi satın almaya başladığını yazdı. Yapılacak olan golf sahası ise Mustafa Koç hayattayken açılamadı.

GOLF SAHASININ İNŞAATI BAŞLAYACAK

Yazar Bülent Cankurt'un yazısının konuyla ilgili kısmı şu şekilde; “Eşinin vefatından sonra golf kulübünün başkanlığına seçilen Caroline Hanım'ın harıl harıl Mustafa Bey'in bu hayalini de gerçekleştirmeye çalıştığını öğrendim. Dokuz delikli golf sahası için resmi başvuruları yapıp devlet izinlerini alan Caroline Hanım, bugünlerde inşaatı başlatacakmış. Mustafa V. Koç adını taşıyacak olan golf sahası, Mustafa Bey'in adını ölümsüzleştirecek.”

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.