Beykoz'dan Halep'e 6 tır dolusu yatak yardımı

Beykoz'dan Halep'e 6 tır dolusu yatak yardımı

Beykoz Müftülüğü tarafından hazırlanan 3 bin 400 adet yatak 6 tırla Beykoz'dan Halep'e uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet Vakfı işbirliğiyle ‘Halep'te İnsanlık Ölmesin' sloganıyla başlatılan yardım kampanyasında Beykoz Müftülüğü tarafından hazırlanan 3 bin 400 adet yatak 6 tırla Beykoz'dan Halep'e uğurlandı.

Yardım tırlarını uğurlama törenine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Müftüsü Ali Efe, başkan yardımcıları Salim Öztürk, Tacettin Aksu, Yakup Özbek, STK temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, din görevlileri iştirak etti.

Tören Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii İmam Hatibi Muhammet Polat tarafından yapılan Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İl Müftüsü Yılmaz: “Bizim insanımız necip bir millettir”

İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, dualarla başladığı konuşmasında: “İslam Dünyası olarak zor günlerden geçiyoruz. 6 yıldan beri komşumuz Suriye'de yaşananlar ve son 6 aydan beri Halep'te  yaşananlar, hepimizin yüreklerini dağlamıştır. Gerçekten bizim insanımız necip bir millettir. Bu işlerde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kaymakam Katırcı: “Ülkemiz tüm mağdurların yanında yer alıyor”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Bizde veren el alan elden hayırlıdır. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir', diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Yeryüzündeki mültecilerin yarısı Türkiye'de. Türkiye bunlara yardım ederken, diline, dinine ve ırkına bakmıyor. Katılanlardan Allah razı olsun, hayırlı yolculuklar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Beykoz Müftüsü Efe: “Yaptığınız yardımların karşılığını göreceksiniz”

Beykoz Müftüsü Ali Efe: “Beykoz Müftülüğüyle olarak halkımızın bu yardımlarına öncülük ederek bugün 6 yardım tırımızı 3 bin 400 adet yatakla bölgeye uğurluyoruz. Yaptığınız yardımların karşılığını bu dünyada ve ahirette göreceksiniz. Katkıda bulunan herkese şükranlarımı arz ederim.” diyerek bilgi verdi.

Başkan Yücel Çelikbilek: “Allah sizi veren elden mahrum etmesin”

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bu millet her zaman mağdur ve mazlumların yanında yer almayı başardı. Bundan sonrada ahirete kadar bu aziz millet bu hasletini hep devam edecektir. Verdiğiniz müddetçe, bilesiniz ki imkânlarınız artacak, vermekten kaçarsanız, azalmaya başladığını görürsünüz. Allah sizleri veren el olmaktan mahrum etmesin” diyerek katkıda bulunanları tebrik etti.

Konuşmaların ardından yardım tırları dua ve tekbirlerle yola çıktı.  

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.