Meral Akşener eleştirilerine Beykoz'dan devam etti

Meral Akşener eleştirilerine Beykoz'dan devam etti

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener, referandum çalışmaları kapsamında Beykoz'da toplantıya katıldı.

Partisinden ihraç edilen MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, 16 Nisan'da düzenlenecek olan Anayasa referandumuna günler kala, Beykoz'da düzenlenen 'Milli İradenin Önemi' toplantısına katılarak neden 'hayır' denmesi gerektiğini anlattı.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Sururi Saydam'ın bizzat nezaret ederek salon çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındığı görüldü. Beykoz Akbaba Karya Düğün Salonu'nda yapılan toplantıya katılan MHP eski MYK Üyesi Hayrettin Nuhoğlu, MHP İstanbul eski Milletvekili ALİ Torlak, MHP Beykoz eski İlçe Başkanları Ali Emanet ve Akif Taşdemir, CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz ve Trakyalılar Derneği Başkanı Sacit Kaya kalabalık arasında dikkat çeken isimler oldu.

Küçük Emrah büyüdü çocuk sahibi oldu bizimkiler hala ağlıyor

Salondakilere hitap etmek için kürsüye giden Akşener, etraftakilerin çevresinden ayrılmaması üzerine konuşmasını sandalye üzerine çıkarak yaptı. Akşener, Hükümetin halkoylaması çalışmalarını mağdur edebiyatı üzerinden yürüttüğünü savunarak, 'Biz bir türlü mağdur olamıyoruz. Dayak yerim posta yemem. Şunu belirteyim, hepsi Küçük Emrah gibi. Küçük Emrah büyüdü, çocuk sahibi oldu, bizimkiler hala ağlıyor. Gayri safi milli hasılayı 10 bin liraya çıkardınız da elinizi tutan bir siyasetçi mi oldu? İşsizliği sıfıra indirdiniz de bunu engelleyen bir siyasi parti mi oldu? Dış politikayı güllük gülistanlık yaptınız da... Herkesle kavgayı hangi muhalefet partisi çıkardı? Dış politikayı iç politikanın öznesi yaparsanız, her yerden bir mağduriyet devşirmeye kalkışırsanız, sonuç itibarı ile herkes birbirinin karşısına dikilir.' dedi.

Türkiye'yi iki paralık ediyorsunuz

Meral Akşener konuşmasının devamında bazı Avrupa ülkeleri ile yaşanan diplomatik krize değindi. Özellikle Hollanda'da yaşananları tasvip etmediğini belirten Akşener konuşmasına şöyle devam etti; 'Hollanda va Almaya ile karşı karşıya gelinen durum, orada Türk vatandaşlarına yapılan muameleye şiddetle karşıyım. Ben Almanya ve Hollanda programlarımı iptal ettim. 'Hayır'cıların hepsi tepki koydu, programlarını iptal etti. Almanya'nın üç eyaleti çifte vatandaşlığı kaldırmış. Türk vatandaşlarına 'ya Alman vatandaşlığını ya da Türk vatandaşlığını tercih edeceksin' diyor. Bu hızla yayılacak. Dolayısıyla, siz burada 'mağduriyet üreteceğim' diye Türkiye'yi iki paralık ediyorsunuz. Siz döneceksiniz ama oradaki vatandaşlarımız çok zorluklarla karşılaşacak. Dış politika devlet adamlığı ve ciddiyet ister.' diye konuştu.

Bizim aramızda terörist yok

Sizin aranızda teröristlerle aynı masaya oturan var mı? Oslo'da, Türkiye kemale erdirilirken iki müsteşar yardımcısını orya gönderen var mı? Apo'nun 10 emri Dolmabahçe'de okunurken o toplantıyı tertip eden iradenin içinde sizden bir kişi var mı? Bebek katiline 'bilge lider' diyen var mı? Hayır. Demek ki burada terörist yok. Sayın Başbakan aynaya bakın.

Burada FETÖ'cü yok, FETÖ maduru var

Bir de bizlere FETÖ'cü diyorlar. TUSKON'dan geçip aranızda iş alan var mı? Peki sorular çalındı. O çalınan sorulardan sizin çocuklarınıza veren var mı? Hayır. Bizim aramızda FETÖ'cü de yok. Burada FETÖ'cü yok, FETÖ maduru var.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.