Gürsel Tekin'den Beykoz'da yalancılara beddua

Gürsel Tekin'den Beykoz'da yalancılara beddua

CHP'nin İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin ve Enis Berberoğlu hafta sonu Beykoz'a çıkarma yaptı.

CHP'nin İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin ve Enis Berberoğlu hafta sonu Beykoz'a çıkarma yaptı.  Beykoz İlçe Başkanlığında basın açıklamasında bulunan Tekin ve Berberoğlu, daha sonra referandumda 'Hayır' oyu için Soğuksu ve Beykoz Yalıköy Pazarı'nı ziyaret etti.

CHP'li vekiller Gürsel Tekin ve Enis Berberoğlu bugün Beykoz'da referandum çalışmaları için sahadaydı. Beykoz İlçe Başkanlığında basın açıklamasında bulunan Tekin ve Berberoğlu, daha sonra Soğuksu ve Beykoz Yalıköy Pazarı'nda vatandaşlarla ve esnafa, referandum da neden 'Hayır' oyu verilmesi gerektiğini anlattı.

Tekin ile Berberoğlu ilk olarak Beykoz İlçe Başkanlığı'nda kameralar karşısına geçti. CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın da eşlik ettiği milletvekillerinden Gürsel Tekin'in basın açıklamasından satır başları şunlar;

Gürsel Tekin: Başbakanın koltuğunu muhafaza etmesi için uğraşıyoruz

Sayın Başbakan CHP'yi ve CHP'li yöneticileri merak etmiş. Sayın Başbakan CHP'de ne bugün, ne yarın ne de öbür gün lider sorunu olmayacağını altını çizerek söylemek istiyorum. Neden uğraşıyorsunuz derseniz, uğraşımızı da söyleyelim. Vatan için, millet için ama en çokta Sayın Başbakan senin için uğraşıyoruz. Senin koltuğunu muhafaza etmek için bütün arkadaşlarım ve ben canşırah uğraşıyoruz. Ben ya da herhangi bir CHP'li Sayın Başbakan ve Sayın Başbakan'ın bakanlar kurulunun yerinde olsak seve seve gider hayır veririz. Kalkacak olan o koltuklar için hayır veririz. Neden kalkıyor o koltuklar o da belli değil. 

Sayın Başbakan varsa bu raporların gereğini yapacaktır

Kamuoyunun ve benim merak ettiğim iki sorum var Sayın Başbakana. Ocak ayında, tam da bu 18 maddenin tartışıldığı dönemde devletin kurumlarının iki raporu var mıdır yok mudur? Varsa içeriği nedir, yoksa yoktur kardeşim diyebilirsiniz. Birincisi başta ekonomi kurmaylarınız başta Sayın Mehmet Şimşek'in dahil olduğu 'Aman haa! Bizi bir referandum ya da seçim sürecine sokmayın. Yeterince kırılgan bir dönem geçiriyoruz. Bu ekonomik durumda bir referandum olmaz.' İkincisi istihbarat örgütlerimizin özellikle terör örgütleriyle ilgili Mart ve Nisan ayları içerisinde bu referandumun güvenlik açısından uygun olmadığına dair bir raporu olduğu söyleniyor. Var mıdır, yok mudur Sayın Başbakan'dan bu konuda cevap bekliyoruz.

Bunu neden soruyorum? 2004 Yılında MGK'da çok geni çaplı bir rapor hazırlanıp kurula sunulduğu biliniyor. Sonra zaten takdir edersiniz ki kamuoyuna da yansıdı. Özellikle darbeyi yapan Fetö ile ilgili bu raporların ciddiye alınmamasından dolayı bir darbeyle sonuçlandığını hatırlatmak isterim. Umulmalıdır ki Sayın Başbakan varsa bu raporların gereğini yapacaktır. Yoksa da onu da bilemiyorum.

Vallahi kim yalan söylüyorsa ocağı sönsün.

Bizim partimiz Rahmetli Erbakan'ın deyimiyle arkadan kaçanların partisi değil. CHP kanla, gözyaşıyla kurulmuş bir siyasi partidir. Televizyonları açtığımızda görüyoruz hemen hemen bütün kanallar Sayın Cumhurbaşkanına ve Sayın Başbakana hizmet ediyor. Sayın Cumhurbaşkanının da saz heyetlerinde söylediği bir cümle var. Sayın Genel Başkanımızla ilgili 'yalan söylüyor, doğru söylemiyor' diyor. Sayın Genel Başkanımızın tarifini ben söyleyeyim. HSYK on üç kişiden oluşuyor. Yarın Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı olursa dört üyeyi kendisi belirleyecek. Adalet Bakanı ve Müsteşarı ile altı ediyor. Geriye yedi kişi kalıyor. Yedi kişi için beni ya da Enis Berberoğlu'nu çağıracak, 'Alın kardeşim bu yedi kişilik liste, bu listeyi git TBMM'de çıkar, getir.' diyecek. Etti mi on üç. Kime bağlıyor bu on üç kişiyi? Sayın Kılıçdaroğlu'na bağlı olmuş olacak. Bunun içerisinde yalan var mı? Hayır. Bende şunu söylüyorum. Kimin yalan, kimin doğru söylediğini anlamamız için ekranlarda karşılıklı olarak bizlerin tartışması lazım. O imkan yok. Ee bu imkan olmadığından ne yapacağız? Vallahi kim yalan söylüyorsa ocağı sönsün.

Son günlerde tartışma konusu. Yahu nasıl bir Hitler'le mücadele ediyorsunuz? Her gün gazetelerinizde Merkel'e, Almanya'ya hakaretler ediyorsunuz. Daha yeni 850 bin TL bir arabaya para verdiniz danışmanınız için. 850 bin TL, Hitler dediğiniz adamlara para yatırdınız. Bir karar verin kardeşim. Hitler dediğiniz adamların araçlarında bir güvenlik sorunu da olabilir, sizleri de düşünüyoruz. Demek ki sizin Hitler'le, Almanya ile bir sorununuz yoktur. Sorununuz olsa önce onların arabalarına binmeyeceksiniz. Ama cakanızdan vazgeçmeyeceksiniz. Öbür taraftan da Merkel ile kavga ediyormuşsunuz gibi görüntü vereceksiniz. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir.

Hayır oylarının %65'in altında çıkması mümkün değil

Basına yansıması lazım. AB'de ve Almanya'da çok olumsuz raporlar yansıdı. Bugünde İngiltere'de olumsuz bir rapor yayınlandı ama bu saate kadar bizim basınımızda bir haber yok. Özellikle darbe ve darbe sonrası alınmış önlemlerle ilgili gerçekten ülkemizin hak etmediği ağır cümleler var.

İçeride dışarıda çok dertlerimiz var. Bütün bu sorunların içinde hangi akılla bu referanduma sürüklendiniz bilmiyorum ama size bir müjdem var. Vatandaşımız 16 Nisan'da hayır konusunda destan yazacak. Hayır oylarının %65'in altında çıkması mümkün değil. İnşallah son 20 günlük süreçte de o %35'lik kısımdaki vatandaşlarımızı da ikna ederiz. Sevgili Ak Partili ve MHP'li kardeşlerim 2010 da yaptığınız hatayı ancak bu referandumda Hayır diyerek affettirebilirsiniz. 

Hayır'ı anlattılar

Gürsel Tekin ve Enis Berberoğlu, CHP Beykoz İlçe Örgütü ile beraber basın açıklamasının ardından 'Halkın Otobüsü' yazılı propoganda otobüse binerek Beykoz'da 'Hayır' turuna çıktı. Tekin ile Berberoğlu birçok noktada esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Tekin ile Berberoğlu, onlara neden 'Hayır' denilmesi gerektiğini anlattı. Yaklaşık 3,5 saat süren 'Hayır' turu sırasında Tekin ve Berberoğlu 'Evet' standının yanından geçerken buradakilerin elini sıkıp başarılar diledi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.