Beykoz Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'yi ağırladı

Beykoz Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'yi ağırladı

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Beykoz Çiğdem Mahallesi Merkez Camii Meydanı'nda halka hitap etti.

Başbakan Yardımcısı ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli sabah muhtar ve STK temsilcileri ile gerçekleştirdiği kahvaltılı toplantının ardından Çiğdem Mahallesi Merkez Camii Meydanı'nda halka hitap etti.

Çiğdem Mahallesi'nde gerçekleştirilen açık hava mitingine Başbakan Yardımcısı ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'nin yanı sıra Isparta Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, İstanbul Milletvekili Hasan Sert, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar STK temsilcileri, partililer ve binlerce vatandaş katıldı.

Mustafa Gürkan: Ankara'ya güçlü bir Evet sesi göndereceğiz

Açık hava mitinginin açılış konuşmasını AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan gerçekleştirdi. Adım adım 16 Nisan'a yürüdüklerini belirten Gürkan, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin sözlerine atıfta bulunarak “Bu ülkenin içinde ve dışında bu ülkenin birlik ve berberliğine saldıranların adeta yer değiştirdiğini adeta finans kurumlarının terör örgütlerinin adeta bütün kurşunlarını tek tek attıklarını söyledi.  Evet doğru. Bizler Beykoz da 20 gündür sahadayız. Onlarda sahayı kirletebildikleri kadar kirletiyorlar. Ama biz bunu 11 defa gördük. İnşallah bugünden itibaren hem Çiğdem de, hem Beykoz'da, hem de Türkiye'nin her yerinde onların bozduklarını tekrar onararak Ankara'ya güçlü bir Evet sesi göndereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yücel Çelikbilek: Bütün seçimlerde arkamızda durdunuz

Yaklaşık bir aydır sokaklarda, meydanlarda halkla birlikte olduklarını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de; “Bizim dışımızda bu meydanlara gelen, sokaklarda gezenler sizlerle birşeyler paylaşıyor. Allah'a hamdolsun ki bugüne kadar size yalan söylemedik, kandırmadık. Bu yüzden 14 yıldır girdiği bütün seçimlerde arkamızda durdunuz. Siz bu ülkenin sevdalılarısınız.” diyerek halkı bir kere daha 16 Nisan da ülke için Evet'in arkasında durmaya davet etti.

Yücel Çelikbilek'in ardından konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Sert,  16 Nisan'daki referandum ve yeni anayasa ile birlikte geçilecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi hakkında konuştu.

Nurettin Canikli: Arkadaşlarımızın ayağı ısırıldı

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Beykoz atkısı ile yaptığı konuşmada, 16 Nisan'da tekrar sandığın kurulacağını anımsattı. Sandığa gitmenin milletin karşısına çıkmak anlamına geldiğini belirterek, 'Bunun neresi yanlış.' diye konuştu. Canikli, ancak başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere muhalefetin, anayasa değişikliği paketinin milletin önüne gitmemesi için herşeyi yaptıklarını anlattı. Hatta arkadaşlarının ayağının ısırıldığını hatırlatan Canikli, geçen gün bu arkadaşını aradığını ve yarasının hala kapanmadığını dile getirdi. Canikli, 2002 yılından bu yana Mecliste olduklarını, muhalefetin kavgalarından, hakaretlerinden bıktıklarının altını çizdi.

Farklı düşündüğü zaman geçmiş olsun

Nurettin Canikli, referandumda halkın önüne gelecek olan anayasa değişikliği paketinin neden önemli olduğunu anlattı. Mevcut sistemin Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında kavgalara sebep olduğundan bahseden Canikli, 'Aynı yetkinin tamamlanması için ikisinin beraber aynı doğrultuda karar vermesi gerekiyor.' ifadelerini kullandı. Canikli, İngiltere'de, Almanya'da ve diğer ülkelerde sistemin böyle olmadığına işaret ederek, 'Her olayda başbakanla cumhurbaşkanı aynı şekilde düşünürse sorun yok ama farklı düşündüğü zaman geçmiş olsun.' diye konuştu. Bu sistemin uygulandığı tarihten bu yana başbakanlarla cumhurbaşkanlarının hep kavga ettiğini belirten Canikli, konuşmasına şöyle devam etti: 'En ilginç olan da rahmetli Ecevit ile kendisinin cumhurbaşkanı yaptığı Ahmet Necdet Sezer arasındaki kavgadır. Öyle bir kavga ki tarihin en büyük ekonomik krizini tetikledi. Hani şu anayasa kitapçığı fırlatma meselesi... O zaman Sezer için nankör kedi ifadesini kullanmışlardı. O kavganın maliyeti 150-200 milyar doları aştı. Hala bedel ödemeye devam ediyoruz. Hiç istisnası yok, 1982'den 2002 yılına kadar başbakanlar ile cumhurbaşkanları hep kavga etmiş.'

Eskiden ensesine vurulup ekmeğinin alındığı Türkiye artık yok

Başbakan Yardımcısı Canikli, Almanya'nın terör örgütleriyle beraber 'hayır' kampanyası yaptığını belirterek, 'Ey Almanya, hayır kampanyası yürütüyorsun. Hayır kampanyası yürütenleri destekliyorsun. Yani Türkiye'deki mevcut yönetim modeli değişmesin diyorsun. Madem şu anda Türkiye'nin uyguladığı yönetim modelini çok seviyorsun, sana verelim.' dedi. 'Yanına istiyorsan Kılıçdaroğlu'nu da verelim. Hem bu şekilde milletin yakasından düşmüş olur.' diyen Canikli, eskiden ensesine vurulup ekmeğinin alındığı Türkiye'nin artık olmadığını söyledi. Canikli, kimseye karşı düşmanlıkları olmadığını, bütün dünya ülkeleriyle, herkesle dost olmak istediklerinin altını çizdi. Ancak dostluğun şartlarının belli olduğuna vurgu yapan Canikli, 'Biz herkesle dost olmak istiyoruz ama öyle eğri büğrü değil. Hep bu ülkenin sömürülmesi, bu ülkenin kaynaklarının bir yerlere aktarılması üzerine dostluk olmaz. Adaletle, eşit şartlar altında dost olacağız.' değerlendirmesinde bulundu. Canikli, konuşmasını şöyle tamamladı: 'Bu millet, zamanı geldiğinde neler yapabileceğini, nasıl kahramanlık destanı yazabileceğini 15 Temmuz'da bütün dünyaya gösterdi. Anlamadıysan, bu millet destanı bir daha yazar. Allah bu milleti destan yazmak zorunda bırakmasın ama yazması gerekiyorsa bedelini öder, destanı yazar, bu toprakları kurda kuşa yem etmez.'

Nurettin Canikli, konuşmasından sonra eşi Hatice Canikli ve beraberindeki katılımcılarla halka kavurmalı pilav ve ayran ikram etti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.