Beykoz'da yaşayan 35 bin Rizeliye ulaşacağız!

Beykoz'da yaşayan 35 bin Rizeliye ulaşacağız!

Beykozlu Rizeliler Derneği Yüksek İstişare Kurulu üyeleri kahvaltıda bir araya geldi.

Beykoz Rizeliler Derneği, uzun yıllar Beykoz'da siyaset yapmış isimler ile muhtar, bürokrat ve iş adamlarından oluşturulan Yüksek İstişare Kurulu üyelerini sabah kahvaltısında bir araya getirerek tanışma toplantısı gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı Mikail Akyıldız ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde dernek merkezinde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya; Poyraz Muhtarı Ahmet Ersoy, Kaynarca Muhtarı Mustafa Makas, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici, Fatih Muhtarı Recep Baltacı, Çengeldere Muhtarı Şaban Öztürk, BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, BİSK Başkanı Asım Özdemir, İş adamları Cemal Yavuz, Birzat Mermer ve Mecit Yılmaz ile bazı önemli isimler katıldı.

Mikail Akyıldız: Hedefimiz Beykoz'da yaşayan 35 bin Rizeliye ulaşmak

Toplantının açılış konuşmasını Beykozlu Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız gerçekleştirdi. Hafta içi sabah saati olmasına rağmen katılan hemşerilerime teşekkür ederek konuşmasına başlayan Akyıldız; “Üç aylık bir yönetim olmamıza rağmen güzel faaliyetlerimiz oldu. Sizlerle birlikte derneğimizi bir adım ileriye nasıl götürürüzü konuşmak için istişare grubu oluşturduk. Sizlerin görüşlerinden belli periyotlarda istifade etmek istiyoruz. Beykoz'da 35 bin Rize nüfusu var. Sizlerle hem bu kişilere ulaşmak hemde Beykoz'da sesimizi daha iyi nasıl duyururuz bunun istişaresini yapmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Rizeli esnafları derneğimizde ağırlayacağız

Dernek olarak yeni dönemde olağan dernekçiliğin dışında farklı şeyler yapmak istediklerini belirten Akyıldız sözlerinin devamında “Dernek olarak asıl istediğimiz okuyan öğrenciler burs verebilmek, ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak, memleketten İstanbul'a gelen kardeşlerimizin elinden tutabilmek.” diyerek zaman içerisinde Beykoz'da faaliyet yürüten Rizeli esnafları derneklerinde ağırlayacaklarını vurgulayarak konuşmasını tamamladı.

Yapılan açılış konuşmasının ardından Beykozlu Rizeliler Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Babuz tarafından 2017 yılı içerisinde yapılmış olan faaliyetler okundu. Sonrasında katılımcılara söz verilerek duygu ve düşünceleri alındı.

Toplantı çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.