Beykoz'da kadın eli sandıklara değecek ve 'Evet' diyecek

Beykoz'da kadın eli sandıklara değecek ve 'Evet' diyecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Beykoz Paşabahçe Meydanı'nda vatandaşlarla buluştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından Beykoz Paşabahçe Meydanı'nda düzenlenen mitinge katıldı. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği mitingde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “Çocuklarımızın geleceği için ülkemizin daha da büyümesi için inşallah 16 Nisan'da ben inanıyorum ki, kadın eli sandıklara değecek ve ‘Evet' diyecek. Beykoz 'Evet' diyecek.' ifadelerini kullandı.

Sevgi gösterisi ve alkışlarla karşılanan Bakan Kaya'ya programda AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek ile Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf eşlik etti.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından alanın çeşitli yerlerine asılan 'Tek başına Avrupa'yı Titreten Kadın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Beykoz'da' yazılı pankartlar dikkat çekti. Mitinge gelenler ise 'Türk kadınının fendi Hollanda'yı yendi', 'Türk Kadını'nın gururu Beykoz'a hoşgeldiniz', 'Sayın Bakanım Viyana'ya kadar arkandayız' yazılı dövizler açtı, sık sık 'Beykoz seninle gurur duyuyor' sloganları attı.

Mustafa Gürkan: 16 Nisan'da dik duruşumuzu göstereceğiz

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan; “Adım adım 16 Nisan'a yürüyoruz. 17 gün kaldı ve her geçen gün coşku büyüyor. Coşku büyüdükçe şuan Paşabahçe Meydanı'nda olduğu gibi berekette artıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bu millet dik durmayı tekrar hatırladı. AK Partili olan olmayan herkes dik duruyor. Hollanda'da dik durmanın en güzel örneğini gösteren Sayın Bakanımız aramızda. Beykoz halkı olarak 16 Nisan Evet diyerek bizde dik duruşumuzu göstereceğiz.

Yücel Çelikbilek: Yerli ve milli olan bu sisteme Evet

İlçe Başkanı'nın ardından sahneye davet edilen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Regaip Kandili kutlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi; “Bu ülkenin üzerindeki elbise artık dar geldi. Mevcut yönetim sistemi artık heyecanı kaybetti. Yerli ve milli olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sitemi 16 Nisan'da önümüze gelecek. Sandıklardan Evet kararı çıkartarak hayata geçireceğiz ve oyunu bozacağız. Bu seçim bir şahsın yada partinin seçimi değildir. 16 Nisan'dan sonra bu millet hükûmet krizleri koalisyonlar asla yaşamayacak.” diyerek gelecek nesillerin devamı için Evet ifadelerini kullandı.

Ravza Kavakçı Kan: Bu değişiklik çocuklarımız, onların torunları için

AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan da 16 Nisan'da gerçekleştirilecek halk oylamasının partiler üstü bir seçim olduğunu belirterek, '16 Nisan'da önümüze bir sandık geliyor. Sizlerin, milletin seçimi. Milletimiz ne derse o. Bu değişiklik ülkemizin geleceği için. Bu değişiklik çocuklarımız, onların torunları için. O sebeple biz siyaset üstü bir bakış açısıyla değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz' dedi.

Fatma Betül Sayan Kaya: Beykoz 'Evet' diyecek

Milletvekili Ravza Kavakçı Kan'ın ardından alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, vatandaşları selamladı. Türkiye'nin önemli bir referandum süreci yaşadığını söyleyen Bakan Kaya, '16 Nisan'da neyi oylayacağız biliyor musunuz? Çocuklarımızın geleceğini oylayacağız... Çocuklarımızın geleceği için ülkemizin daha da büyümesi için inşallah 16 Nisan'da ben inanıyorum ki, kadın eli sandıklara değecek ve ‘Evet' diyecek. Beykoz 'Evet' diyecek.' dedi.

Biz doğruları anlatacağız

Muhalefetten Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili doğruları anlatmalarını isteyen Bakan Kaya sözlerine şöyle devam etti. “Bu ülkede bir şeyler değişecekse bunun kararını yüce millet verecektir. Biz bugüne kadar hep milletimize güvendik ama millete güvenmeyenler, milletten korkanlar var. Biz doğruları anlatacağız. Biz yalanlarla milletimizi kandırmadık kandırmayacağız. Siz Beykozlulardan da ricamız doğruları öğrenip anlatmanızdır.

Biz bu günlere engelleri aşa aşa geldik

Türkiye'nin başarılarından rahatsız olanlar, eski Türkiye'yi unutmuş durumdalar. Önceden IMF tarafından yönetilen bir Türkiye vardı. Biz iktidara geldikten sonra IMF'ye olan borcumuzu ödedik. Biz bu günlere engelleri aşa aşa geldik. Bu millet, hainlerin hiçbir oyununa prim vermedi. Son olarak bu millet 15 Temmuz'da Çanakkale ruhu ile devletine, istikbaline sahip çıkmıştır. Bu açıdan 16 Nisan milletimiz için yeni bir kurtuluş mücadelesidir. 16 Nisan bu açıdan çok önemli bir tarih. Bir referanduma gidiyoruz. İnşallah 16 Nisan'da vesayet odaklarını tarihin tozlu sayfalarına gömeceğiz. 16 Nisan'da vereceğimiz her 'Evet' oyu aslında 15 Temmuz şehitlerimize borcumuzu ödemek olacak.

Güçlü bir evet Avrupa'dan duyulacak

Türkiye'den kaçan ne kadar terör örgütü varsa onlara kucak açan ülkeler var. Almanya'da terör örgütlerinin hayır kampanyasına izin verilirken bizlerin salonları sudan sebeplerden iptal edildi. Biz en güzel cevabı 16 Nisan'da vereceğiz. 16 Nisan'da vereceğimizi güçlü bir evet Hollanda'dan duyulacak. Avrupa'dan duyulacak. Verdiğiniz her evet kararı Kandil'e çok güçlü bir mesaj olacak.

Hollanda için utanç gecesiydi

O gece Hollanda için utanç gecesiydi. Sizlere bu şekilde saldırılması, gayri insani bir müdahalede bulunuldu. Hem vatandaşlara hem de basın mensuplarına atlarla, köpeklerle saldırıldı. Sizlerin sesi bana güç verdi. Sizlerin varlığı orada olmasaydı o kadar dik duramazdım. Sizin sesinizi duyuyordum. Recep Tayyip Erdoğan sesleriyle sokaklar inliyordu” dedi.

Atlarla, itlerle saldırdılar

Avrupa orada ikiyüzlülüğünü ortaya koydu. ‘Hayır' kampanyalarına polis eşliğinde destekler veriyorlar. O kadar ileri gidiyorlar ki sayın cumhurbaşkanımızı ölümle tehdit edecek şekilde hayır kampanyası yapılmasına izin veriyorlar. En temel hakkımız olan konsolosluk topraklarında vatandaşlarımızla bir araya gelme hakkımıza engel oldular. Bizim için oraya gelen vatandaşlarımıza atlarla, itlerle saldırdılar. Gayri insani şekilde davrandılar. Bize bunları yaşattıkları için şiddetle kınıyorum.

Avrupa'da terör örgütü mensupları 'hayır' kampanyası yapıyor

Ülkemiz güçlendikçe, büyüdükçe ülkemizin karşısındaki düşmanlar da maalesef artıyor. Bugün Avrupa'da 'hayır' kampanyalarının hepsine izin veriliyor. Bakın İsviçre'nin Bern kentinde, parlamentonun önünde sayın Cumhurbaşkanımızı hedef gösteren, Cumhurbaşkanımızın şakağına silah dayanmış posterlerle terör örgütü mensupları 'hayır' kampanyası yapıyor. Bunlara izin veriliyor. Yine Almanya'da terör örgütleri 'hayır' kampanyaları yapıyor, bunlara izin veriliyor ama benim bakan arkadaşlarım ve ben gittiğimizde, mesela Dışişleri Bakanımızın uçuş izni iptal edildi, biz konsolosluk binamıza dahi sokulmadık. Saatlerce aracın yanında, içinde bekletildik. Ülkemize geri dönmemizi istediler ama biz dedik ki 'Biz vatandaşlarımızla buluşmadan buradan geri dönmeyeceğiz.' Bugün nasıl yeni sistemi konuşmak için buraya geldiysem, orada da vatandaşlarımızla yeni sistem hakkında konuşmak için bir araya gelecektik. Gayet barışçıl bir şekilde toplanan insanlarımıza atlarıyla, itleriyle saldırdılar. Hani demokrasi anlayışı? Hani toplanma, konuşma özgürlüğü? Bize parmak sallayarak kadın haklarından bahseden Hollanda, Dünya Kadınlar Günü'nden tam üç gün sonra, kadın bakanı nasıl bir tehdit olarak gördüyse, silahlarını üzerlerimize doğrulttular, orada vatandaşlarımızla buluşmamıza izin vermediler. Acaba niye bu kadar korkuyor bu ülkeler bizim 'evet' kampanyalarımızdan? Lütfen sandık başına gittiğimizde bunu düşünelim.

Büyük ve güçlü Türkiye için 'evet' diyeceğiz

Türkiye'nin büyümesinden, gelişmesinden rahatsız olan Batı, 'evet' kampanyalarını engelledi. Bakın terör örgütleri, Kandil, İmralı ne diyor? 'Hayır' diyor. Onlar bugüne kadar bu ülkenin iyiliği için bir şey istediler mi? Eğer Kandil, İmralı 'hayır' diyorsa, demek ki 'Hayır'da hayır yok. Büyük ve güçlü Türkiye için 'evet' diyeceğiz. Allah'ın izniyle 16 Nisan'a kadar durmadan, yılmadan çalışacağız. Bütün Batının ve terör örgütlerinin birleştiği bir 'hayır' kampanyası var ortada. Bunu anlamayanlara anlatalım.

Yılan gibi milleti zehirliyorlar

Türkiye'de bugüne kadar önümüze engeller çıkaran ana muhalefet lideri. Sürekli yalanlarla yılan gibi milleti zehirliyor. Bu yalanlara karşı da bu yılan zehrine karşı da panzehir sizlersiniz. Ben inanıyorum ki sizler doğruları öğrenip bunları anlatacaksınız. Bir gün bayrağı cumhurbaşkanı valiler dışında bayrağı kimse taşıyamayacak diyor. Bir gün 17 Nisan günü muhtarlıklar kapatılacak diyor. Her gün yeni bir yalanla milletimizi zehirlemeye çalışıyorlar. Bunu da milletimize anlatacak olan sizlersiniz.

Genç kardeşim vergisini ödüyor, iş kuruyor

18 yaşındaki gençler milletvekili olabilir mi diyorlar? Bizim 15,16 17 yaşında şehitlerimiz var. 18 yaşındaki genç kardeşim evlenebiliyor. 18 yaşındaki genç kardeşim vergisini ödüyor, iş kuruyor. Her türlü cezai sorumluluğu var. Milletini ve gençliği mecliste elbetteki temsil edebilir. 18-25 yaş arasına seçilme hakkını vererek kadınlarımızın da inşallah sayısını Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında artıracağız.

Konuşmaların ardından Bakan Kaya ve beraberindeki katılımcılar vatandaşlara karanfil dağıttı. Sonrasında halka kavurmalı pilav ve ayran ikram eden Bakan Kaya önce Beykoz Belediye Başkanlığı'nı ardından da Beykoz Merkez'de kurulu AK Nokta'yı ziyaret etti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.