Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Çubuklu halkına seslendi

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Çubuklu halkına seslendi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş referandum çalışmaları kapsamında Beykoz Çubuklu Beşevler Meydan'da vatandaşlarla buluştu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, referandum çalışmaları kapsamında geldiği Beykoz'da ilk olarak Beykoz Ak Parti İlçe teşkilatını ziyaret ettikten sonra Çubuklu'da vatandaşlarla buluştu.

Çubuklu Beşevler Meydan'da düzenlenen açık hava mitingine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un yanı sıra İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, SKM Başkanı Tuncer Dede, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile Çubuklu halkı katıldı. 

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap eden Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, halk oylamasında milletin 'evet' dedikten sonra ülkenin önemli şekilde nasıl güçleneceğinin herkesçe görüleceğini anlattı.

Mustafa Gürkan: Çubuklu halkı bizi hiç mahçup etmedi

Açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan yaklaşık 1,5 aydır 16 Nisan'a yürüdüklerini belirterek “Bugüne kadar Çubuklu halkını hep yanımızda gördük. Bizlere yeri geldi sitemler ettiniz. Beykoz'un birçok noktasında olduğu gibi sizlerin de sorunları var. Ama Çubuklu halkı her zaman sandıklarda bizi mahçup etmedi. Bu siyasi partini bekası için yapılan bir seçim değildir.” ifadelerini kullandı. Gürkan ayrıca, sahada bir takım tahrikler yapılsa da sağduyuyu koruyarak kalan 9 günde sıkıntısız bir seçim süreci geçirmek istediklerini belirtti.

Yücel Çelikbilek: 16 Nisan bir dönüm noktası

Bugüne kadar ülkesinin hep yanında olan Çubuklu halkına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “Bugün sizlerden partimiz adına bir oy istemeye gelmedik. Böyle bir seçim 100 yılda bir önümüze gelir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sıradan bir olay değildir. Bu ülkenin birliği ve bütünlüğü herşeyin ötesindedir. 15 yılda Türkiye'nin geldiği nokta ortadadır. 16 Nisan bir dönüm noktası olacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi 16 Nisan'da gerçekleştirecek halkoylamasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne sahip çıkacağınıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Numan Kurtulmuş: Türkiye üzerine giydirilen deli gömleğinden kurtulacak

Başbakan Yardımcısı ve Hükmet Sözcüsü Numan Kurtulmuş yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi; 16 Nisan'da milletimiz evet dedikten sonra Türkiye'nin ne kadar önemli bir şekilde güçleneceğini birkaç yıl içerisinde hep beraber göreceğiz. Bu Türkiye'nin 1980 darbesiyle üzerine giydirilen deli gömleğinden kurtulması olacaktır. Neyiniz eksikti de bu anayasa değişikliğine ihtiyaç duydunuz diyenler oluyor. Türkiye bu sistemle yoluna devam edemez. Onun için bir anayasa değişikliğine ihtiyaç var. Yoksa laf olsun diye fantezi olsun diye bu referandum önümüze gelmiyor. 1982 Anayasası bugüne kadar 18 kez değiştirildi. Yamalı bohçaya döndü. Bu Anayasa artık bu milleti taşıyamıyor. Bu Anayasa bir sürü hastalıklarla dolu. Bu anayasa bir sürü zaman kayıplarıyla dolu. Kriz ve kaoslarla dolu. Bu Anayasa maalesef Türkiye'nin ismine yakışmıyor. Türkiye bu nedenlerle 5 tane darbe ile karşı karşıya kaldı. 1960'da rahmetli Menderes'i astılar mı, astılar. 28 Şubat'ta rahmetli Erbakan'ın altından koltuğu zorla aldılar mı, aldılar. 12 Mart'ta, 12 Eylül'de, 28 Şubat'ta, 5 Nisan'da bu milletin iradesine ipotek koydular mı, koydular. Ekonomik ve sıyasi krizler yaşandı. Bu millet bunu hak etmiyor.

Fesih, 12 Eylül'ün yaptığıdır

Kemal Kılıçdaroğlu 'Cumhurbaşkanı bir sabah kalkacak, kafası bozulacak, meclisi feshedecek.' diyor. Allah aşkına, hangi sorumlu devlet adamı, kafası bozulur, yeniden seçim yapılmak üzere karar verir. Sistem kitlenirse, sistemi çözmek için bir emniyet supabı olarak seçime gidilir. Eğer sistem kitlenirse sistemi çözmek üzere millete müracaat edilir. Sözün de kararın da tek sahibi olan millet ne karar verirse o kabul edilir. Daha fesih ile yenileme arasındaki farkı bilmiyorlar. Fesih, 12 Eylül'ün yaptığıdır. Parlamentoyu kapatmaktır, partileri kapatmaktır. Fesih dediğin şey, 15 Temmuz akşamında yapılmaya çalışılandır. Eğer 15 Temmuz'da o meşum darbe teşebbüsü başarılı olsaydı, bugün bir tane milletvekili olmayacak, hiçbir siyasi parti hayatta olmayacaktı. Halbuki bu değişiklikte yenileme söz konusudur. Milletvekillerinin milletvekilliğinin, cumhurbaşkanının da cumhurbaşkanlığının yenilenmesi meselesidir.

Yeni sistemde kirli pazarlıklar yok

Önümüzde iki tane sandık, bir sandıktan ülkeyi kim yönetsin sorusunun cevabı çıkacak. Ahmet bey Mehmet bey, millet kimi seçerse yeni hükümet modelinin başı olarak Cumhurbaşkanı olarak seçecek. Pazarlıklar yok, vesayet odakları devreye girmesi yok. Millet kimi hükümet başkanı görmek istiyorsa yüzde elli artı bir hükümeti kuruyor ve yoluna devam ediyor. Vesayet yok. Yurtdışından gelen talimatlar yok. Vakit kaybı yok. Milletin yüzde elli artı birle seçtiği istiyorsa ertesi sabah hükümeti kuracak gelecek milletin karşısına çıkacak. Hesabını verecek 5 yıldan 5 yıla. Parlamentoda da hesabını verecek. Yargı yoluyla da hesabını verecek. Yeni bir sisteme geçiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Koalisyon yok. Kirli pazarlıklar yok. Dış müdahaleler yok. Vesayet odakları müdahaleleri yok. Zaman kaybı yok millet kimi seçiyorsa iktidar o oluyor.

Peygamber beşerdir ama şaşmaz

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni eleştirirken 'Bu kadar yetkiyi bir kişiye verirsen, insandır beşerdir şaşar, haşa peygambere bu kadar yetki versen, peygamber bile şaşar' dediğini aktararak, 'Mübarek bu milletin hiç olmazsa kültürüne, inançlarına biraz şöyle tanıdık ol, milletin kültürünü, bil öğren. Peygamber beşerdir ama peygamberler şaşmaz çünkü peygambere olan inancın ilk şartı onların ismet sıfatına sahip olduğuna inanmaktır. Yani peygamberler masumdur, günah işlemez, Cenab-ı Allah tarafından seçilmiş kullardır.' diye konuştu.

Bu millet, emperyalistleri ve uşaklarını denize döker

CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un sözlerine de değinen Kurtulmuş, 'Haddini bil, edebini takın, otur oturduğun yerde. Ya adam gibi otur adam gibi konuş, ya sus ya bu milletten özür dile. Türkçe'den başka bir lugatta da denize dökmek yoktur. Denize dökmek, bu milletin şanlı tarihinde vardır. Bu millet, emperyalistleri ve uşaklarını denize döker, kahraman İzmir'de olduğu gibi. Hiçbir seçimden sonra mızıkçılık ve oyunbozanlık yapmadık. Bizim kültürümüz, ahlakımız, millete olan bağlılığımız böyle. Adam, 'Denize dökeceğiz' diyeceğine, 'Bu millet ne karar verirse, başım gözüm üstünedir. Bir kelime söylersem namerdim.' desene. Bunu diyemediği için 'Denize dökeriz' diyor. Biz ilk günden itibaren ne diyoruz? Başımız, gözümüz üstüne.' dedi.

Gavurlara Türkçe öğretiyoruz

Kurtulmuş, Almanya, Avusturya, Hollanda'nın Türk siyasetçileri, seçilmiş bakanları ülkelerine almadığını, 'hayır' cephesinin gerilemesi üzerine İsviçre ve Almanya'daki gazetelerin bazılarının Türkçe manşet attığını hatırlatarak, 'Allah'a çok şükür, gavurlara Türkçe öğretiyoruz. İşin güzel tarafı bu.' dedi. Almanya'nın istihbarat başkanının '15 Temmuz darbe teşebbüsünü FETÖ'nün yaptığına ikna olmadım' dediğini, Norveç'in 5 FETÖ'cüye siyasi iltica verdiğini anlatan Kurtulmuş, 'Bu 9 günde kim bilir ne rezaletler göreceğiz.' dedi.

Sözlerinin sonunda alandaki vatandaşlardan 9 gün boyunca 24 saat çalışarak halk oylamasını herkese anlatmalarını isteyen Numan Kurtulmuş, konuşmasının ardından vatandaşlara karanfil dağıttı ve ikramda bulundu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.