Bakan Albayrak Beykozluları uyardı. Aman ha!

Bakan Albayrak Beykozluları uyardı. Aman ha!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Beykozlu Giresun Dernekleri Platformu'nun düzenlediği programda Beykozluları uyardı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 'Beykozlu Giresunlular Buluşması'ndaki konuşmasında; “Beykoz'da birileri siz 'evet' vereceksiniz ama 'evet' mührünü bastıktan sonra, 'hayır' kısmını yırtın bize getirin size 400 lira para verelim' diyorlarmış. Aman ha! Etrafınıza söyleyin. Evet'e basıp sonra 'hayır' kısmını yırtıp aldığınızda o pusula geçersiz olur.' diyerek Beykozluları uyardı.

Beykozlu Giresun Dernekleri Platformu tarafından R. Şahin Koktürk Spor Salonu'nda düzenlenen ‘Beykozlu Giresunlular Buluşuyor Geleceğini Konuşuyor' programına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Furkan Köse, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, İBB Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Tahmaz, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve meclis üyeleri ile Beykozlular ve Giresunlular katıldı.

Berat Albayrak: Cumhurbaşkanı artık Meclis'i tek taraflı feshedemez

Seçim öncesi, içerikteki maddelerin olduğundan farklı sunulduğuna ve vatandaşın yanlış bilgilendirildiğine işaret eden Albayrak, konuşmasını şöyle sürdürdü: 'En son geçenlerde duydum, gülmekten kriz geçirdim. Neymiş, 'Bu Anayasa geçerse Cumhurbaşkanı lokantaları, muhtarları kapatacak.' Şimdi, kimin ne dediğine değil, hepimizin açıp bakması lazım. Diyorlar ki, 'Meclis bir gecede kapatılacak.' Şimdi, bu iyi niyetli değilse, bilgisizlikten. Ama bilgisizliğin ötesindeyse ve yalana kadar varıyorsa, burası önemli. İnsan biraz araştırır, şuna bakar; esas bugün, 82 Anayasası'ndan aldığı güçle Cumhurbaşkanı, tek taraflı Meclis'i feshedip, seçime götürebilir. Ama bu anayasa paketinde, kuvvetler ayrılığının ötesinde uzlaşma var. Yani bu paket geçerse, Cumhurbaşkanı artık Meclis'i tek taraflı feshedemez, eğer böyle bir şey düşünürse, kendisi de istifa etmek zorunda. Bu ve benzeri, çok ciddi anlamda bir sürü konu var. Yüreğinde vicdanı olan her bir Türk vatandaşı; 15 sene önceki Türkiye'ye geri dönün, sonra bugüne bakın. Elinizi kalbinize götürüp, 'Eski Türkiye neredeydi, bugünkü Türkiye nerede?' sorusuna cevap verin.Ve bu vicdandan hareketle, Türkiye'nin 15 yıllık yolculuğunda, AK Parti, AK Parti'nin ötesinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, 15 yıllık hareketin lideri, gece gündüz demeden, kefeni cebinde, korkusuzca, Allah'tan başka kimsenin önünde eğilmeden, bu ülkeyi nereden nereye getirdi? Vicdanlı her Türk vatandaşının bunu bir kendisine sorması lazım.' 

Tescilli hainler, 'hayır' diyorsa oturup düşünmek lazım

Bakan Albayrak, sandığa gidildiğinde 2 alternatif olduğunu hatırlatarak, vatandaşın 'evet' oyu tercihinde de 'hayır' oyu tercihinde de sıkıntı olmadığını söyledi. Bazı kesimlerin 'hayır' oyu kullananlar için konuyu 'Hayır oyu verenler vatan haini' yönüne çekmeye çalıştığını dile getiren Albayrak, şöyle devam etti: 'Öyle bir şey yok, öyle bir şey söylemiyoruz. Herkes vicdanıyla istediği yere oyunu basabilir, burada sıkıntı yok. 'Hayır diyenler vatan haini' doğru değil, bu kesinlikle yanlış bir söylem. Ancak bir nokta var ki altını iki defa çizmemiz lazım. Bugün, Kandil 'hayır' diyorsa, İmralı 'hayır' diyorsa, FETÖ, Pensilvanya 'hayır' diyorsa, tescilli vatan haini, darbeyi yapıp yurt dışına kaçan hainlerin hepsi 'hayır' diyorsa, yüzyıllardır bu topraklarda, bizi bu topraklardan atmaya çalışan o malum birileri, hep bir ağızdan 'hayır' diyorsa, bizim burada hiçbir şey bile bilmiyorsak bir durup iki dakika düşünmemiz lazım. Yüzyıllardır bu milletin kötülüğünü isteyenler, birliğimizi bozmak isteyenler 'hayır' diyorsa, bir oturup düşünmek lazım. Adam diyor ya, 'Bu anayasa geçerse ülkeyi bölecekler.' Allah'tan kork! Bu anayasa ülkeyi bölecek olsa, en ön safta Kandil'deki hainler, 'evet' bayrağı ile sokağa çıkarlar. Ama ipi, yuları dışarıdan malum kesimlerin elinde olan bu hainler, 'hayır' diye bağırıyorsa ve çağırıyorsa bunu görmemiz lazım.'

Bu bayrağı içine sindiremeyen defolsun gitsin

Karadenizlilerin her zaman kendilerine büyük destek verdiğinin altını çizen Albayrak, bir oy'un bile ülkenin geleceği için önemli olduğunu belirterek, vatandaşlardan yeni sistemi bilmeyenlere anlatma çağrısında bulundu. Albayrak, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdikleri Diyarbakır ziyaretine atıfta bulunup, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' rabiasına işaret ederek, konuşmasına şöyle devam etti: 'Bundan kim rahatsız oluyor? Diyarbakır'da çok coşkulu bir miting oldu. Malum bu terör örgütünün maşaları bu slogandan, bu duruştan o kadar rahatsızmış ki, 'Tek devlete hayır, Tek bayrağa hayır' diye bir şarkı yapmışlar. İşte bu rabia turnusoldur. Neye turnusol? Biz diyoruz ki, tek millet. Niye? Türk'ü, Kürd'ü, Laz'ı, Çerkes'i, Boşnak'ı, Arnavud'u, bütün bu topraklarda yaşayan herkese tek millet diyoruz. Var mı buna karşı olan? Buna karşı olan varsa defolsun gitsin. Tek bayrak diyoruz. Bu bayrağın kırmızı şehidimizin kanı, ay bağımsızlığımızın sembolü, yıldız şehidimizin ta kendisi. Bu bayrağı içine sindiremeyen defolsun gitsin. Tek vatan diyoruz. 780 bin kilometre kare bizim vatanımız, 1 santimetrekaresini bile ucundan tırtıklayıp koparmaya çalışan, aklından geçiren varsa dünyayı başına yıkarız. Sonuncusu da tek devlet. Arkadaş kusura bakma! Paralel devlet, zart devlet, zurt devlet öyle bir şey yok. Bu ülkede bir tane devlet var, Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Onun da başını halk seçer, millet seçer. Aksini düşüneni de bu millet 15 Temmuz'daki gibi gömer.'

Aman ha! Etrafınıza söyleyin

Katılımcılara 'evet' çağrısında bulunan Albayrak, Beykoz'la ilgili kulağına gelen bir konuyla ilgili hatırlatma yapmak istediğine dikkati çekti. Özellikle Beykoz çevresinde birilerinin dolaştığı bilgisini veren Albayrak, 'Bununla ilgili takiplerimizi de yaptırıyoruz. 'Gelin siz 'evet' vereceksiniz ama 'evet' mührünü bastıktan sonra, 'hayır' kısmını yırtın bize getirin size 400 lira para verelim' diyorlarmış. Aman ha! Etrafınıza söyleyin. Evet'e basıp yırtıp 'hayır'ı aldığınızda o pusula geçersiz olur.' uyarısında bulundu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.