Beykoz'da kurulan bu tuzağa düşmeyeceğiz!

Beykoz'da kurulan bu tuzağa düşmeyeceğiz!

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, milletvekilleri ile birlikte Beykoz İlçe Örgütü'ne geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, milletvekilleri ile birlikte dün gece 'hayır' pankartı asan CHP Beykoz İlçe Örgütü üyelerine yönelik kurusıkı tabancayla ateş edilmesi üzerine geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat'a,  milletvekilleri Barış Yarkadaş, Oğuz Kaan Salıcı, Gamze Akkuş İlgezdi ve Onusal Adıgüzel ile İlçe Başkanı Mahir Taştan, CHP Meclis Grup Başkanı Hakkı Emanet ve dün gece saldırıya uğrayan gençler eşlik etti.

Yapılan açıklamalarda olayın provokasyon amaçlı olduğu vurgulanırken geçmiş olsun telefonu dahi açmayan AK Partili yöneticiler eleştirildi. Ayrıca Beykoz'da pankart asan CHP'lilere silahla saldıran ve daha sonra serbest bırakılan saldırganların yeniden gözaltına alındığı öğrenildi.

Mahir Taştan: Gereken cevabı sandıkta vereceğiz

Basın toplantısın açılış konuşmasını yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi; “Dün akşam demokrasimize, cumhuriyetimize, Cumhuriyet Halk Partisi'nin tüm örgütüne demokrasiyi savunanlar tarafından silah sıkılmıştır. Silahın sulu yada kuru olması bizim hiç urumuzda değildir. Cüretkarca çıkıp insanların üzerine ateş atılmıştır. Bu hususta görevini yapması gerekenler dün akşam da seslendim biz adalet istiyoruz, biz hukuk istiyoruz, hukuk devletinde özgürce yaşamak istiyoruz. İfadelerimizi verdikten yarım saat sonra serbest bırakılmaları vicdanları yaralamıştır. Kesinlikle ve kesinlikle hiçbir taşkınlık yapmayacağız. Kurulan bu tuzağa düşmeyeceğiz. 16 Nisan'da gereken cevabı sandıkta vereceğiz. Genel Başkanımızın başına gelen olayla bu olay arasında hiç fark yok. Bugün bizleri terörist ilan edenler dün akşam ne olduklarını görmüştür. Bu saat oldu daha bir geçmiş olsun telefonu dahi açmamışlardır. Bunu da kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.” diyerek tüm örgütün 16'sına kadar yılmadan yorulmadan çalışarak sandıkta hesabını sorulmasını istedi.

Cemal Canpolat: Gandi misali mücadelemize devam edeceğiz

Her ilçede buna benzer olayların yaşandığını belikten CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat da bu dönem şikayet eden dert yana konumda olmadıklarını söyledi. Canpolat, “Burada esas amaç bizi sahaya çekip AK Parti – CHP meselesi haline dönüştürmektir. Onların tuzağına düşmemenizi rica ediyorum. Biz Gandi misali mücadelemize devam edeceğiz. Her türlü saldırıya karşı Gandi nasıl yalın ayak demokrasi mücadelesi verdiyse bizde bu kampanyanın bir tarafında sevgi ve hoşgörü diğer tarafta gerdiren kavga eden kendi ülkesini gerdirmek isteyen 15 yıldır iktidarlarını oluşturan bir anlayış. Biz her şeye inat bu işi gerdirmeyeceğiz.

Onlara inat kavga etmeyeceğiz

Yanınızda olduğumuzu bilmeniz için milletvekili arkadaşlarımızla buradayız. Biz bunun kavgasını hem yargıda, hem emniyette, hem de başka alanlarda sürdürüyoruz. Aslında sokağa inersek herkesten fazla kavga etmesini de biliriz. Onların asıl amacı o ama biz onlara inat kavga etmeyeceğiz. Barışı, birlikte yaşamayı savunacağız. Bir kişiye teslim olan, kula kulluk edenlerin de hakkını arıyacağız. Moralinizi sakın bozmayın. İlk kez kendilerinin gideceklerini anladılar. Bakınız Kamu binalarına bile pankart asıyorlar. Referandumda Evet'in amacı taraflı bir başkan, taraflı bir hakim, emniyet müdürü çıkarmak. Bizde bunları istemediğimiz için, ülkenin birlik ve beraberliğini düşündüğümüz için, kavga etmeden Hayır diyoruz.”

Genel Başkan ve kendisinin ilk kez dün akşam TRT'ye çıktığını belirten Canpolat Cumhurbaşkanının da  konuşmasını o saate göre ayarladığını söyledi. İstanbul'da bütün anketçilerin manipülasyon yapmasına rağmen İstanbul'da Hayır oylarının önde olduğunu sötleyen Canpolat AK Parti tabanı ile MHP tabanını büyük çoğunluğu hayır dediğini iddia etti.

İl Başkanı Canpolat ve beraberindeki heyet daha sonra Yalıköy'de kurulan standı ziyaret etti. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.