Beykoz'da köpekler toplanarak ilçe dışına mı atılıyor?

Beykoz'da köpekler toplanarak ilçe dışına mı atılıyor?

Beykoz Dayanışma Grubu, köpeklerin sokaklardan toplanarak ilçe dışında atıldığını iddia etti.

Beykoz'da hayvanseverlerin bir araya gelerek oluşturdukları Beykoz Dayanışma Grubu, hangi belediyeye ait olduğu bilinmeyen araçlarla, dört ekibin köpekleri topladığını bildirdi.

Köpeklerden bazılarının İstanbul büyükşehir belediyesinin Kısırkaya'daki barınağına götürüldüğünü belirten hayvanseverler, şunları kaydetti: “Yerel hayvan koruma gönüllülerinin ve ilçe gönüllülerinin ilgilendikleri kısır, küpeli, aşılı, yaşlı, sessiz, çevre sağlığını tehdit edecek hiçbir unsur içermeyen garip hayvanlar ilçeden toplanmakta ve haklarında herhangi bir bilgiye ulaşılamamaktadır

Köpeklerin nerede olduğuna dair sorulara yanıt verilmediğini aktaran gönüllüler, Beykoz Belediyesi'ne ait yeşil küpeli köpeklerin, ilçe sınırları dışında, Şile'nin köylerinde ve şile katı atık merkezinde ‘aç ve perişan halde' bulunduğunu öne sürdü. Grup, hayvanların bulundukları yerlerden alınarak, yasaya aykırı biçimde Çavuşbaşı ve barınak yolu mevkiine de bırakıldıklarını savundu.

Köpeklerin bakımına değinen Beykoz Dayanışma Grubu, barınak ziyaretinde, mesai saatlerinde veteriner hekim bulunmadığını, önceden verilen 24 saat acil yardımın da kaldırılmadığını ifade etti. “Gönüllülerin baktıkları, ‘ele gelen' sakin sokak köpekleri, gönüllülerin ‘Kullanmanıza gerek yok' uyarılarına rağmen iğne atılarak anında uyutulmakta” diyen hayvanseverler, belediyelerin kendileriyle birlikte hayvanlar için çalışmasını istedi.

Köpeklerin sokaklardan toplanarak ilçe dışına bırakıldıkları iddiasını İBB ve Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Aydın Düzgün faaliyet raporunun görüşüldüğü Nisan ayı son oturumunda dile getirmişti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.