Beykoz'da Polis Haftası buruk kutlandı

Beykoz'da Polis Haftası buruk kutlandı

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatı'nın 172. kuruluş yılı ve Polis Haftası'nı çeşitli etkinliklerle kutladı.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası münasebetiyle ilk olarak Mevlid-i Şerif okutturularak dualar edildi. Ayrıca şehit yakınları ve polis aileleri onuruna yemek verildi.

Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası münasebetiyle ilk olarak Kanlıca Ubeydullah Tekke Camii'nde Mevlid-i Şerif okutturularak dualar edildi. Cuma Namazı sonrasında ise Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Emniyet Müdürü Sururi Saydam tarafından halka ikramlarda bulunuldu.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü son olarak şehit yakınları ve polis aileleri onuruna yemek verdi. İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen akşam yemeğine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Cumhuriyet Başsavcısı İdris Taşçan, Emniyet Müdürü Sururi Saydam, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Yakup Özbek, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ile şehit yakınları ve polis aileleri katıldı.

Ahmet Katırcı: 2016 hepimiz için zor geçti

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı gecede yapmış olduğu konuşmada “Polislik öyle bir meslek ki kefenini giyerek yola çıkmıştır. Yüzde elli ihtimalle ölecektir. Yatağında ölme ihtimali en az olan mesleklerden biridir. Göreve giderken de bunu kabul ederek giymiştir. Onun sayesinde bugün biz burada rahat rahat oturuyoruz. 2016 hepimiz için zor geçti. Ama 2016 polis için birşeyi daha gösterdi. İçinizde ruhunu iblise satmış, bedenini şeytana kiralamış hainler ayrıldığı zaman polis teşkilatının ne kadar daha güçlü olabildiği gördük. 15 Temmuz'u milletimizle beraber Mustafa Çalışkanlar, Sururi Saydamlar köprüye koşup göğsünü kurşunlara siper etmedi mi? Polislik vatan, millet, bayrak sevdasıdır, vatan bekçiliğidir. Şehit aileleri her zaman başımızın tacı. Polisler ve onların değerli aileleri aynı şekilde başımızın tacı.” diyerek memleketin namusu ve güvenliğinin polislere emanet olduğunu belirtti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.