Beykoz'un STK ve muhtarları referandum kararını verdi

Beykoz'un STK ve muhtarları referandum kararını verdi

Referandumuna kısa bir süre kala Beykoz'da 31 STK ile birçok muhtar ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne ‘Evet' dediklerini açıkladı.

16 Nisan referandumuna kısa bir süre kala Beykoz'da AK Parti, MHP ve BBP Beykoz ilçe Başkanlığı başta olmak üzere 31 STK ile birçok muhtar ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne 'evet' oyu kullanacaklarını açıkladı.

Kavacık Meydanı'nda düzenlene açılışa İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, STK başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 AK Parti, MHP ve BBP Beykoz ilçe Başkanlığı başta olmak üzere 31 STK ile birçok muhtar alanda   ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne Evet Diyor' standı açtı. 6 gün boyunca farklı noktalarda kurulacak olan stantlarda neden ‘Evet'  denildiği anlatılacak.

Mustafa Gürkan: STK'lar daha güçlü Türkiye için Evet diyor

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan yapmış olduğu konuşmada günümüzde insanlığın şiddetle ihtiyaç duyduğu şeyin birlik ve beraberlik olduğunu söyleyerek; “Modern dünya bizi her geçen gün birbirimizden ayırıyor. Güçlü kalmanın doğal zorunluluk olduğu bu topraklarda var olabilmek için birliğimizi daim kılarsak kimse bizi yerimizden oynatamaz. 15 Temmuz gecesi FSM Köprüsü'nde Beykoz bir duruş gösterdi. O gece şunu anladık ki daha güçlü bir devlet yapısına ihtiyaç var. Adına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dediğimiz yeni düzenleme ülkemiz için hayırlı olacak. Bu bir siyasi parti çalışması değil. AK Parti, MHP, BBP ve STK'lar hep beraber bu ülkenin daha güçlü olabilmesi için Evet diyor. 1,5 aydır sahada kendimizi anlatmaktan çok onların yalanlarını anlattık. Onların kirlettikleri ile uğraştık. Millet herşeyi biliyor. Burada 31 derneğin standı ve muhtarlarımız var. Kalan süre içinde bu çalışmalarımız devam edecek. Biz bu ilçeye, sokağa sahip çıkmazsak başkaları gelip sahip çıkıyor. 16'sında sonra çok daha farklı bir Türkiye olacak.” diyerek kalan 6 günde daha sonra birbirlerinin yüzüne bakabilecek bir kampanya yönetmek istediklerini belirtti.

Yücel Çelikbilek: Hükümetlerin kurulmama sebebi artık olmayacak

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de yapmış olduğu konuşmasında “16 Nisan'da yapılacak referandum 15 Temmuzların tekrar yaşanmaması için atılan bir adımdır. Bu ülkede artık hükümetlerin kurulmama sebebi olmayacak.  O yüzden dış güçler, içerideki teröristler kuduruyor. Biz bu ülkeyi barışa, kardeşliğe, istikrara götürmeye kararlıyız. 16 Nisan'da Evet diyerek FETÖ'cu hainleri sandığa gömeceksiniz. “ ifadelerini kullandı.

Hasan Turan: 8 ayda bir hükümet değişmiş

Artık mızrak çuvala sığmıyor diyerek konuşmasına başlayan İstanbul Milletvekili Hasan Turan konuşmasında; “Bugüne kadar yani 94 senede 65 hükümet görev yapmış. Neredeyse 8 aya bir hükümet düşüyor. Biz de bu ülkeye istikrarlı bir hükümet getirelim diyoruz. 8 ayda bir değişen hükümetin ülkeye ne katkısı olur. Evinde veya işinde aksilik çıktığında nasıl gerekeni yapıyor, sorunu çözüyorsanız 16 Nisan'da da gerekeni yapacaksınız. Türkiye'de hükümet sisteminin zayıf olmasını isteyenlere bir bakın. Sistem değişikliği Avrupa'yı niye bu kadar ilgilendiriyor.” diyerek katılımcılara bu meselenin millet ve memleket meselesi olduğunu çevrelerine anlatmalarını istedi.

Yapılan konuşmaların ardından standların açılış kurdelesi kesildi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne ‘Evet' diyen STK'lar;

BEYKOZ SAMSUNLULAR DERNEĞİ

BEYKOZ GÜMÜŞHANELİLER DERNEĞİ

BEYKOZLU ORDULULAR DERNEĞİ

SİNOP İLİ VE İLÇELERİ DERNEĞİ

TOKATLILAR DAYANIŞMA DERNEĞİ

BATUMLULAR DERNEĞİ

BEYKOZ BAYBURTLULAR DERNEĞİ

BEYKOZ SİVASLILAR SOSYAL DERNEĞİ

BEYKOZ RİZELİLER EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

ARDAHANLILAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

BEY-DER CAN SİMİDİ DERNEĞİ

ÖZGÜR DÜŞÜNCE VE EĞİTİM HAKLARI DERNEĞİ BEYKOZ ŞUBESİ (ÖZGÜR-DER)

ULUSLAR ARASI HAKLARIN KORUNMASI ve EĞİTİM DERNEĞİ (HAKEDER)

ANADOLUHİSARI GÖKSU MAH. KALKINDIRMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

BEYKOZ MUSİKİ DERNEĞİ

BEYKOZ MOTORCULAR DERNEĞİ

BEYKOZ TARAFTARLAR DERNEĞİ

BEYKOZ TRABZONLULAR DERNEĞİ

BEYKOZLU ÇEÇENLER DERNEĞİ

GÖRENTAŞ KÖYÜ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

GİRESUN KIRIKLAR DERNEĞİ

MESUDİYE GÜRPINAR DERNEĞİ

ÇAVUŞBAŞI TRABZONLULAR DERNEĞİ

GÜNDOĞDU MAH. YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

MAHMUDİYE KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE SOSYAL YAŞ. DER.

BEŞPINAR BEŞBIYIK DERNEĞİ

TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI BEYKOZ ŞUBESİ

ENSAR VAKFI BEYKOZ ŞUBESİ

İLİM YAYMA CEMİYETİ BEYKOZ ŞUBESİ

YEŞİLAY BEYKOZ ŞUBESİ

İHH BEYKOZ TEMSİLCİLİĞİ

 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.