Kadir Topbaş: Beykoz'a metro istiyorsak 'Evet'

Kadir Topbaş: Beykoz'a metro istiyorsak 'Evet'

İBB Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından İncirköy Mahallesinde düzenlenen halk buluşmasına katıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen halk buluşmasında vatandaşlara metro sözü veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 'Siz İstiyorsanız Allah'ın izniyle metro gelecek. Ayrıca şimdi proje aşamasında Harem'den Küçüksu Çayırına 14 kilometrelik tünel yapacağız' dedi.

İncirköy Çukurçayır Meydanında düzenlenen buluşmaya Başkan Kadir Topbaş'ın yanı sıra AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, SKM Başkanı Tuncer Dede ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda Beykozlu vatandaş katıldı. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği halk buluşmasında protokol üyeleri tarafından 16 Nisan Referandumunun ülke geleceği açısından önemi ve anayasada yapılacak olan değişiklikler hakkında bilgiler aktarıldı.

Mustafa Gürkan: Ankara'ya güçlü bir Evet selamı göndereceğiz

Açılış konuşmasını AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan gerçekleştirdi. Yaklaşık iki aydır Beykoz'un her yerinde, meydanlarda, sokaklarda olduklarını belirten Gürkan; “Bu süre içinde 6 bakanımızı konuk ettik. Hamdolsun hiçbirinde bizi mahcup etmediniz. Bugün burada bir büyüğümüz daha var. İstanbul'un son 15 yılına imza atmış İBB Başkanımız Kadir Topbaş. Bir kere daha hoş geldiniz demek istoyorum. 4 günümüz kaldı. Bugüne kadar olduğu gibi oyu bozan değil, oyun kuran olarak, sahayı kirleten değil temizleyen olarak kardeşçe, siyasi kültürümüze yakışır şekilde süreci tamamlayarak 16 Nisan'da geçmişte aldığımız oyların üstüne koyarak buradan Ankara'ya güçlü bir Evet selamı göndereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yücel Çelikbilek: Beykoz halkı adına teşekkür ediyorum

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın Beykoz'a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “ Bu ilçenin ileriye taşınması siz değeli başkanımızın yürekleri ve gayreti ile olacak. Beykoz'un sorunlarını sizlerin katkıları ile aşacağımıza inanıyorum. Beykoz özel bir yer. Kanlıca'dan başlayıp Beykoz'a kadar olan sahillerimize yürüme yolları yaptınız.  Çubuklu İstinye Arabalı Vapuru Beykoz'a kazandırdınız. Arık insanlarımız köprüleri kullanmadan karşıya rahatlıkla geçebilecek. Karlıtepe Mesire Alanı'nda çalışma başalttınız ve yakında bize devredeceksiniz. Halkımız İstanbul'u en nadir yerlerden biri olan Karlıtepe'den seyretmeye başlayacak. Yine Karlıtepe Sultaniye arasında Teleferik Projesi meclisinizden geçti ve ihalesini bekliyoruz. Yine değerli başkanımızın katkıları ile Hz. Yuşa ile ilgili bir çalışma var. İnşallah yapılacak yeni cami ve çevre düzenlemesi ile insanlarımızın ilgi göstereceği dini bir mekan olacak. 16 Nisan bizim için önemli bir gün. Aylardır bunun önemini evlerde, salonlarda, sokaklarda anlattık.  Ulaşmadığımız kişi, çalmadığımız kapı kalmadı. Bu ülkenin istiklali, istikbali ve istikrarı için ter dökmek gerekiyordu. Halkımızı bilgi sahibi yapabilmek için var gücümüzle çalıştık. 16 Nisan'da ki Evet çok farklı bir evet olacak. Bu evet dünyadan duyulmalı, yüzde 60'ların üzerinde bir ses olmalı ki bunu duyan dış güçlerin rüyalarına girmeli.” dedi.

Kadir Topbaş: Türkiye bizim son kalemiz

Halk buluşmasında son olarak konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş şunları söyledi; Vaadimiz olmamasına rağmen Beykoz'a 4 ay gibi kısa sürede doğalgaz getirdik. Bunu sizlerle birlikte yaptık. Hiçbir zaman verdiğimiz sözü çiğnemedik. Milletimize hizmetkâr olmak için söz verdik. İstanbul'da olduğu gibi Türkiye'de AK Parti ile neler değiştiği ortada. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Belediye Başkanı olduğu dönemde vizyonu ile açtığı kapıdan İstanbul'a hizmet etmeye devam ediyoruz. Gelişen, ezber bozan bir Türkiye var artık. Teknolojisin de savunma sanayisinde çok ciddi başarılara imza atan bir Türkiye var artık. Yeniden diriliş, küllerinden yeniden ayağa kalkması, bazı iç ve dış mihraklar tarafından kabul görülmüyor. Türkiye bizim son kalemiz. Kendi silahımızı, topumuzu uçak gemilerimizi yaptığımız zaman dünyada ezber bozuluyor. Gelişen Türkiye'nin bireyleriyiz. El ele vergimiz zaman nasıl ki Çanakkale'de destan yazdıysak nasıl ki 15 Temmuz hain darbe girişimini durdurduysak yine el ele vererek güçlü Türkiye'yi de ortaya çıkarabiliriz.

Halk ister başkan yapar. Başkanlık sitemi budur

Tarih boyunca sürekli olarak yönetimler şekil değiştirmişler. Şimdi bizler de bakıp diyoruz ki çok çabuk karar verecek bir sistemin gelmesi lazım. 1963 yılına kadar seçime giden halk belediye başkanlarını seçmiyorlardı. 1963 öncesi sadece meclis seçiliyordu, mecliste içinden başkan seçiyordu. O başkan meclise karşı sorumluydu, halka karşı değildi. 1963 yılında çıkan kanunla direk halka sorumlu hale geldi. Beni de 3 dönem boyunca başarılı gördünüz ve devam etmemi istediniz. Yanlış yapsaydım bunu istemezdiniz. 1963 yılında başkanlık sistemi yapabilirlerdi yapmamışlar. O günden bugüne halkla aramızda engel kalmadı. Beykoz halkı metro istediğinde belediye başkanı olarak tamam diyebiliyorsam işte başkanlık sistemi de bu demektir. Halk ister başkan yapar. Allah'ın izniyle Beykoz'a da  metro gelecek. Böyle bir sistem olduğunda Türkiye'nin önünde hiçbir engel kalmaz. Karar verici kişi seçildiğinde benim yaptığım gibi ekibini kurar ve anında talimatını veriri ve ne gerekiyorsa yapılır. Türkiye ancak böyle gelişir. 

Beykoz'da metro hayal dahi edilemezdi

Muhtarlık seçimi ya da muhtarlık azaları var, heyeti var, heyet seçiliyor veya belediye başkanı, meclis üyeleri var. Düşünün, Zeytinburnu Belediyesinde 18 yaşında 19 yaşında seçilmiş meclis üyelerinden olan bir grup, bir kişi veya kişiler gençlerle ilgili komisyonun başında olsalar ve Zeytinburnu'ndaki gençlerle ilgili irtibat kursalar, kötü alışkanlıklar edinmemeleri, spora yönelmelerini sağlayacak, aileler de bu bölgede çocukları olduğu için arkadaşlarını tanıyan insanlar olarak yönlendirseler yanlış mı olur? Doğru olur değil mi? Şimdi gidip de kalkıp sadece parlamentoya dayayıp kafaları karıştırmak niye? Bu bütün seçilme alanlarıyla ilgili demektir. Tüneller yapıyoruz, her yerde metro her yere metro dedik, hayal dahi edilemezdi. Beykoz'da metro sözü edilemezdi. Çocukluğumda hatırlıyorum Beykoz'a geldiğimiz aman yatıya kaldırdık. Buraya gelince burada bir gün kalacak ve öyle dönecektin. O zamanlar ulaşım yoktu. Ama şimdi metrolardan konuşuyoruz. Buradan binip Taksim'e, Kartal'a, havalimanına gidebileceğiniz gelecekten bahsediyorum.

Harem'den Küçüksu'ya tünel yapacağız

Harem'den Küçüksu Çayırına 14 Kilometre tünel yapacağız.  Şimdi proje aşamasında Harem'den giren bir tünel Küçüksu Çayırından çıkacak. Haremden 14 kilometre girecek ve Küçüksu Çayırına gelecek. Küçüksu Deresi, Göksu Deresi ve çayırlar ne haldeydi, bunları gördük. İşimizi biliyoruz, ne yapmamız gerektiğinin farkındayız. İstanbul Dünyanın 124 ülkesinden nüfus olarak büyük, ekonomi olarak 117 ülkesinden büyük, bizim sadece Beykoz'a 1.7 milyar yatırım yaptık. Metrolar, tüneller, yol yapımlarına belediye meclisinde muhalefet oy vermedi. Duygular birse ülkenin bekası birse orada anlaşılır. Ama maalesef biraz önce bahsedildi, metro, tüneller bunlarla ilgili bazı planları belediye meclisi muhalefet oy vermedi. Burada meclis üyeleri var. Bu şehre metro yapacağız, yol yapacağız, tünel yapacağız dedik, planların meclisten geçmesi lazım. Onlar oy vermedi. Nasip olmayınca olmuyor ama çok şükür Büyükşehir'de güçlü bir iktidarımız olduğu için başardık.

Beykoz'a metro istiyorsak Evet

Milletimiz 16 Nisan'da sandığa gittiğinde vicdanı ile karar verecektir. Güçlü bir Türkiye için, çocuklarımızın geleceği düşünerek oyunu verecektir.  Yani Beykoz'a metro istiyorsak, daha çok yatırım istiyorsak, projelerin ardı arkasın kesilmesin istiyorsak, Türkiye de istikrar olsun, istikrar bozulmasın istiyorsak 'Evet' diyeceğiz. Değerli kardeşlerim şunu da söylemek istiyorum 'Evet' denmezse de biz metro dedik metroyu yaparız. Yani başkan metro dedi 'Evet' çıkmaza yapmayacak değil. Burada basın var, söz biz de bir defa söylenir, yerde kalmaz ve yere düşmez.”

Program sonunda Başkan Kadir Topbaş ve protokol üyeleri vatandaşlarla fotoğraf çektirerek, sahneden karanfil dağıttı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.