Akif Hamzaçebi Çavuşbaşı'nın sorunlarını dinledi

Akif Hamzaçebi Çavuşbaşı'nın sorunlarını dinledi

TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi Beykoz Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği'ni ziyaret etti.

TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Beykoz Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği'ni ziyaret ederek hemşerileri ile Çavuşbaşı'nın sorunlarını konuştu, anaysa değişikliği hakkında bilgi verdi.

Referandum çalışmaları kapsamında TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve örgüt üyeleri Cuma Namazı'nı Çavuşbaşı Çiftlik Merkez Camii'nde kıldı. Namaz öncesi cemaat ile sohbet eden Hamzaçebi, namaz sonrası kısa bir esnaf turunun ardından Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği'ni ziyaret etti.

Sami Şahin: Çekmeköy'de baraja sıfır tapu verildi

Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Şahin tarafından karşılanan Akif Hamzaçebi'ye bölgenin sorunları aktarıldı. Geçmişte Çekmeköy'de baraja sıfır yeri olan vatandaşların tapu aldığını belirten Şahin; “Beykoz Belediyesi İSKİ'den 10 trilyon gibi bir rakama bizim yerlerin tapusunu aldı ama vatandaşa bu yerler niye verilmiyor.“ diye sordu.

Akif Hamzaçebi: Çavuşbaşı'nın mülkiyet ve imar sorununu çözeceğiz

İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi de Çavuşbaşı ve Beykoz'un mülkiyet konularında bir türlü rahata eremediğini söyleyerek; “Çavuşbaşı ve Beykoz için mülkiyet konularında çok uğraştık. Sorunlar halen devam ediyor. Bir türlü rahata eremediniz. Bu sorunların çözümü hükümetlerin görevi tabiki ama biz de muhalefet olarak sonuna kadar desteğimiz vereceğiz. Çavuşbaşı'nın mülkiyet ve imar sorununu mutlaka çözeceğiz. 2B konusunda atılan adımlarda ne kadar emek sarfettigimizi Beykozlular iyi biliyor. Ama asıl arkamızda sizler olmasanız bunları yapamazdık. Arkasında halk desteği olmayan hiç bir yasa çıkmaz. Halkımız ortada bir sorun var diyorsa bize düşen bunu çözmektir.” İfadelerini kullandı.

1 Mart tezkeresi AK Parti'nin yolunu açtı

Anayasa değişikliği referandumu hakkında da bir takım bilgiler veren Hamzaçebi  1 Mart 2003'de yeterli oyu alamayan tezkerenin kabul edilmediğini anımsatarak şunları söyledi; “Amerikan askerleri Türkiye toprakları üzerinden Irak'a gidemediler, Türkiye de Irak'ta bir savaşın tarafı olmaktan kurtuldu. Hükümet ekonomik reformlara yöneldi ve 15 yıldır süren AK Parti iktidarının yolu aslında o 1 Mart tezkeresinin kabul edilmemesiyle açıldı. O gün o tezkereye 'Evet' oyu verilmesini arzu edenler, daha sonra 'Hayır' oyu çıkmasından mutlu oldular. Bugün Türkiye'de aynı tabloyu yaşıyoruz. Bugün de 'Evet'i savunanlar, yarın 'Hayır' oyunun çıkmasından mutlu olacaklardır. 'Hayır' oyu, herkesin lehine olacaktır. Nasıl 1 Mart 2003 tezkeresindeki 'Hayır' oyları ülkenin önünü açtıysa, bugün de 'Hayır' oyu ülkenin önünü açacaktır. 'Hayır' oyu muhalefet oyu değildir, 'Hayır' oyu milletin oyudur, milleti bütünleştirecek olan oydur

Bu bir freni olmayan otobüs projesidir

Referandumda Evet veya Hayır çıkarsa ne değişir sorusuna cevap veren TBMM Başkanvekili Hamzçebi özellikle bunun bir seçim değil referandum olduğunu belirterek; “Hayır çıkarsa zaten herkes görevinin başında. Hükümet 1 Mart tezkeresi geçmediğinde nasıl ekonomiye yöneldiyse bugünde aynı şekilde ekonomiye dönecektir. Yarım kalan anayasa çalışmaları devam eder. Evet çıkarsa başkanlık sistemini oturtmak için çok zaman harcanacak bütün güç buraya akacak. Bir kişiye yetki veriliyor. Şuan milletin önüne koyulan bir otobüs projesidir. İçinde Türk halkının olduğu otobüsü oyluyoruz. Şoförünü oylamıyoruz. Bu otobüsü seçtiğimiz zaman bunu birçok sürücü kullanacak ama bu otobüsün sadece gaz pedalı var, freni yok. En usta sürücü de olsa kaza yapar.” İfadelerini kullandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.