TÜGVA Beykoz: 100 bin hemşerimize ulaştık

TÜGVA Beykoz: 100 bin hemşerimize ulaştık

Türkiye Gençlik Vakfı Beykoz Şubesi, referandum sürecinde yürüttüğü çalışmalarla dikkatleri üzerine çekti.

Nefesler tutuldu! Çalışanı, işçisi, emeklisi, öğrencisi, siyasetçisi kısacası milletimiz referandum sürecine kilitlendi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandum oylamasının yapılacağı 16 Nisan Pazar gününü iple çekiyor. Tüm ülkede nefesler tutulmuşken Beykoz'da da referandum süreci hız kesmeden devam ediyor.

Referandum çalışmalarında siyasi parti teşkilatlarının yanı sıra bazı Sivil Toplum Kuruluşları ve vakıfların da insiyatif alarak çalışması dikkatlerden kaçmıyor. Beykoz'da referandum startının verildiği ilk günden itibaren gerek saha çalışmaları gerekse konferansları ile aktif çalışmalara imza atan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz Şubesi dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Milli ve manevi değerlere sahip okuyan, kendini yetiştirip geliştiren ve millete faydalı bir gençliğin yetişmesine vesile olmak amacı ile çeşitli eğitim faaliyetleri ve etkinlikleri ile ön plana çıkan TÜGVA Beykoz, eğitim hizmetlerini devam ettirmesinin yanı sıra referandum sürecinde de sahaya inmesiyle adından söz ettirdi.

TÜGVA Beykoz Başkanı Anıl Çınar, Ülkemizde periyodik aralıklarla askeri darbeler yaşandığını ve bunlardan en adicesi 15 Temmuz'da yapılmaya çalışıldığını fakat 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin bu milletin feraseti, cesareti ve Allah'ın inayeti ile etkisiz hale getirildiğini hatırlatarak, 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Sistemi Değişikliği Referandumunu siyaset üstü gördükleri için gençler olarak insiyatif aldıklarını belirtti. Referanduma ilişkin TÜGVA Beykoz olarak ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Anıl Çınar: Milletimize hizmetin siyaset üstü olduğuna inanıyorum

Milletimize hizmet anlamında siyaset üstü olduğuna inandığımız referandum sürecinde samimi ve fedakar arkadaşlarımızla referanduma ilişkin değişiklikleri Beykoz halkımıza anlatmaya çalıştık. Bu süreçte, esnaf ziyaretlerinden, ev sohbetlerine, afiş ve broşür çalışmalarından bilgilendirme standlarına, konferanslardan panellere kadar çeşitli çalışmalar yaptık.

Beykoz'da 100 bin hemşerimize ulaştık

Beykoz'da yaklaşık 100 bin hemşerimize direkt ve dolaylı olarak ulaştığımızı söyleyebiliriz. Sokak taramalarımızda 50 bin adet bilgilendirme broşürlerini vatandaşlarımıza dağıtırken, Beykoz'un merkezi lokasyonlarında açtığımız standartlarda insanlarımızın sorularını cevaplandırmaya çalıştık. Bununla birlikte esnaf ziyaretlerimiz ve her akşam ilçemizin değişik mahallelerinde yaptığımız ev sohbetleri ile kararsız olup çeşitli soruları olan vatandaşlarımızın sorularını cevaplandırmaya çalıştık.

Panellerimiz, konferans ve programlarımız hız kesmedi

TÜGVA Genel Merkezi ve TÜGVA İstanbul İl Başkanlığı olarak hazırlanan programlara destek verirken, “TÜGVA 4. Gençlik Buluşması” ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı binlerce genç kardeşimizle buluşturduk. İlçemiz Beykoz'da ise HAKEDER ile ortak düzenlediğimiz panelde, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Özlem Zengin ve Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Bilal Macit ile Kahraman Gazilerimizi ve Şehit Yakınlarını Beykoz'da ağırlayıp Anayasa Değişikliği teklifinin Beykozlulara anlatılmasını sağladık.

Bu sürecin sükunet ve birlik içerisinde tamamlanmasını ülkemizin menfaati içinde Rabbimizden her şeyin en güzelini, en hayırlısını, en makbulünü temenni ediyor, gece gündüz demeden çalışan tüm arkadaşlarıma, kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.