Taştan ilk değerlendirmeyi Beykoz Güncel'e yaptı

Taştan ilk değerlendirmeyi Beykoz Güncel'e yaptı

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan referandum sonuçlarını Beykoz Güncel Haber'e değerlendirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, 16 Nisan referandum sonuçları değerlendirerek kampanya neticesinde başarılı olduklarını belirtip seçimleri kazandıklarını ama YSK kararı ile kaybettiklerini söyledi.

YSK halkın taktirini yok saydı

İki aylık çalışma döneminin kısa bir özetini yaparak konuşmasına başlayan Taştan şu açıklamaları yaptı; Beykoz ilçe Örgütü olarak kısıtlı imkanlara rağmen referandum sürecinde elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik. Yürütülen kampanya neticesinde de başarılı olduğumuza da inanıyorum. Herkes özverili şekilde çalıştı. Bütün örgütüme ve gönüllü çalışanlara, ayrım yapmaksızın 7'den 70'e emeği olan herkese öncelikle teşekkür ediyorum. Biz bu seçimi kazandık. YSK kararı ile kaybetmiş olduk. Halk kazandı, YSK halkın taktirini yok saydı. Tarih bunu kara leke olarak yazacaktır.

Sonuçların analizini herkes yapmalı

Bu sonuçlardan herkes alması gereken cevabı almıştır. Bu sürecin neler getirip götüreceğinin analizini herkes yapmalı. Bizlerde yapacağız. Halkımızdan daha üstün kimse yoktur. Bu ülkeyi bir kişiye mahkum etmek istemiyoruz. Oturulsun ve Türkiye genelinde sandıklar tek tek yeniden sayılsın. Kaç tane mühürsüz ve geçersiz oy olduğu ortaya net olarak çıkarıldın. Şaibe ortadan kaldırılsın.

Tehditlerde ancak bu kadar oy alabildiler

Beykoz'da çıkan sonuçlara göre başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Çavuşbaşı halkı imar konusunda adeta tehdit edildi. Tokatköy ve Yenimahalle aynı şekilde. Siz bize oy vermezseniz biz de size imar vermeyiz der gibi referanduma sayılı günler kala imar toplantıları yapıldı. Buyurun verin şimdi. Sözünüzü tutun. Çavuşbaşı halkına bugüne kadar verilmiş hangi söz tutuldu. Yine tutmayacaklar. Takdir Çavuşbaşı halkınındır ama artık bu oyunlara gelmeyin. Beykoz genelinde birçok mahallede oy oranlarının arttığını görüyoruz. Hayır çıkan mahalleler ortada. AK Parti ve CHP İlçe Başkanları Beykoz'da oy oranları veriyordu. Bizde üzerlerine soğuksu su içsinler demiştik. Tehditlerde ancak bu kadar oy alabildiler. Baskılara boyun eğmeyen yurttaşlarımızı kutluyorum. Biz her zaman Evet veren halkımızın da yanında olacağız. Çünkü biliyoruz ki bunlar verdikleri sözü tutmayacaklar. Seçim dönemlerinin tehdit unsuru olarak kullanacak. Ama biz yine halkımızın yanında olacağız.  

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.