CHP Beykoz referandumun iptali için başvuru yaptı

CHP Beykoz referandumun iptali için başvuru yaptı

CHP Beykoz İlçe Örgütü, referandumda mühürsüz zarf ve pusulaları gerekçe göstererek halk oylamasının iptali için bireysel başvuruda bulundu.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne yönelik referandumda mühürsüz zarf ve pusulaları gerekçe göstererek halk oylamasının iptali için İlçe Seçim Kurulu'na bireysel başvuruda bulundu.

CHP Beykoz İlçe Örgütü üyeleri, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı aracılığıyla YSK'ya oylamanın iptaline yönelik bireysel başvuruda bulundu. İptal gerekçelerinin sıralandığı dilekçede “Yüksek Seçim Kurulu'nun sandık kurulu mührünü ihtiva etmeyen zarf ve pusulaların geçerli sayılacağına dair kararının iptal edilmesini ve halkoylamasının iptal edilerek yenilenmesini, muteberliği tartışılır halkoylamasının sonucundan doğrudan etkilenen bir yurttaş olarak arz ederim.” ifadeleri kullanıldı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'da yapmış olduğu kısa açıklamada seçime şaibe bulaşmıştır diyerek “CHP Beykoz İlçe Örgütü olarak Beykoz'da oyların yeniden sayılması için itiraz başvurumuzu yaptık. Artık sonucu bekleyeceğiz.” dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.