Beykoz'da taş sanatının kalbi Riva'da atıyor

Beykoz'da taş sanatının kalbi Riva'da atıyor

Beykoz Riva Feride Alpauti İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı 'Deniz Taşları Sanat Sergisi' açıldı.

Beykoz Riva Feride Alpauti İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ve bu yıl 2'ncisi düzenlenen 'Deniz Taşları Sanat Sergisi' 24 Nisan - 3 Mayıs 2017 tarihleri arasında Riva Cam Sanat Merkezinde ziyarete açıldı.

Riva Cam Sanat Merkezinde gerçekleşen açılışa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Riva Feride Alpauti İlkokulu Müdürü Seyithan Öğüt, Riva Muhtarı Mevlüt Eren ve Eğitim Bir-Sen Beykoz Temsilcisi Mehmet Bakır Sarımurat ile öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Riva Feride Alpauti İlkokulu Müdürü Seyithan Öğüt'ün açılış konuşması ile başlayan açılış töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da birer konuşma gerçekleştirdi. Kaymakam Katırcı serginin geçen seneden daha başarılı olduğunu belirterek tarihi Riva Kalesi'nin restorasyonu ve Meydan Çevre düzenlemesinin tamamlanması ile Riva'nın sanatla buluşarak İstanbul'un cazibe merkezi olacağını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Taş Sanatı'nın yapımında ve sergilenmesinde büyük emeği geçen Ayhan Aydos'a plaket sunularak açılış yapıldı. Ayrıca Riva Cam Sanat Merkezi, altı ay süreliğine işletilmek üzere verilen Erdinç Aslan ve Mustafa Köse adına da açılış gerçekleşmiş oldu. 

Sergi açılışının ve incelenmesinin ardından Riva Feride Alpauti İlkokulu Aile Birliği'nin hazırladığı ikramlardan sonra Kaymakam Katırcı ve beraberindeki heyet Riva Kalesi restorasyon alnını ziyaret etti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.