Beykoz Belediyesinden 'kitap' açıklaması

Beykoz Belediyesinden 'kitap' açıklaması

Beykoz Belediyesi, 3. Çocuk Kitapları Fuarı ile ilgili basın açıklaması yayınladı.

Beykoz Belediyesi, 3. Çocuk Kitapları Fuarı'nda müstehcenlik ve pornografik ifadeler içeren kitapların satışa sunulması ile ilgili gelen tepkiler üzerine yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Fuara davetli olmayan yayınevlerinin bilgileri dışında satış yaptığı belirtilen açıklamada “Katılımcı yayınevleri belli olmasına rağmen, iki yayınevinin standında fuara davetli olmayan yayınevlerinin birkaç kitabı bilgimiz dışında satışa sunulmuştur. Konu fark edildiği andan itibaren gerekli müdahale yapılarak, söz konusu kitaplar fuardan kaldırılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Beykoz'da ev sahipliği yapmaktan onur duyduğumuz, bu yıl 75 yayınevi, 75 yazar ve 150 etkinlikle kapılarını açan “3. Beykoz Çocuk  Kitapları Fuarı” Türkiye'de çocuklarla kitapları buluşturan en önemli etkinliktir.

Her yıl çocuk edebiyatının duayen isimlerinin onur yazarı olduğu fuarımızda, bu yıl onur yazarı olarak Gülten Dayıoğlu'nu ağırlıyoruz.

Alanında Türkiye'de ilk ve tek olan çocuk kitapları fuarımız, her yıl on binlerce çocuğumuzu kitapla buluşturmakta, aileler ve öğrencilerimiz tarafından ilgi ve takdirle takip edilmektedir. 

3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı kapsamında, katılımcı yayınevleri belli olmasına rağmen, iki yayınevinin standında fuara davetli olmayan yayınevlerinin birkaç kitabı bilgimiz dışında satışa sunulmuştur. Konu fark edildiği andan itibaren gerekli müdahale yapılarak, söz konusu kitaplar fuardan kaldırılmıştır.  

Çocukların ve ailelerin dijital bağımlılık tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ve çocuklarda okuma oranlarının hızla gerilediği bir dönemde, çok önemli bir misyonu üstlenen fuarımızı gölgelemeye yönelik maksatlı değerlendirme ve paylaşımları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Beykoz Belediyesi olarak, art niyetli tüm girişimlere rağmen, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da milli ve manevi değerlerimizi önceleyerek, ülkemizin kültür ve eğitim hayatına kararlılıkla destek olmaya devam edeceğiz.

Konuya hassasiyet gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 

Saygılarımızla,
 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.