CHP Beykoz referandum sonuçlarını masaya yatırdı

CHP Beykoz referandum sonuçlarını masaya yatırdı

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, örgüt üyeleri ile referandum sonuçlarını masaya yatırdı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, örgüt üyeleri ile referandum sonuçlarını masaya yatırdı. İlçe Binasında gerçekleştirilen örgüt toplantısında Anayasa referandum sonuçlarını değerlendiren İlçe Başkanı Mahir Taştan, mühürsüz ve kanuna aykırı oyların olduğunu ve bu anayasanın meşru olmadığını ileri sürdü.

Hayır'ın kazandığını biliyoruz

İlçe Başkanı Mahir Taştan konuşmasında şunlara değindi: Herkesin birleştiği ve sonucunda yüzde 49 olarak açıklanan sonuçta biz Hayır'ın kazandığını biliyoruz. Devletin bütün imkanlarıyla, adeta seferberlik ilan edilmiş gibi bir surumla karşı karşıya kaldık. Bizler ise kendi cebimizden ve sizlerin desteğiyle kampanyamızı sürdürdük. İnandık, emek verdik. CHP'lilerin kenetlendiğini herkes gördü.

Bu anayasa meşru değildir

YSK seçim sonuçlarına şaibe bulaştırdı. Bu seçimin sonucu kabul edilecek bir sonuç değildir. Artık meşru bir anayasayla yönetilmeyeceğiz. Bu anayasa meşru değildir. Bu anayasa aslında halkın onayından geçmemiştir. Beykoz'da da Türkiye genelinde de itiraz edilmiştir. Beykoz'da yaptığımız itirazlar değerlendirilmedi. Biz tüm sandıkların yeniden sayılmasını istemiştik. Mühürsüz ve kanuna aykırı oyların olduğunu biliyoruz.

Şimdi Çavuşbaşı'nın sorunlarını çözmek zorundalar

Referandum sürecinde Beykoz genelinde hakaretlere uğradık, tahrik edildik. Kurşun sıkıldı, yılmadık. Çalıştık. Özellikle sorunlu mahallelerde, başta Çavuşbaşı'nda belediyenin tehditleri ve baskıcı tavrı açıkça görülmüştür. Şimdi Çavuşbaşı'nın sorunlarını çözmek zorundalar. Ama bu sorunları çözmeyecekler.

Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

Beykoz Olay

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.