CHP Beykoz'da sahayı kirletti MHP destek vermedi!

CHP Beykoz'da sahayı kirletti MHP destek vermedi!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı referandum sonrası ilk danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı referandum sonrası ilk danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi. Hedeflenen oy oranının altında kalmalarının nedenlerini anlatan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan “Seçim muhasebede yapacağız” diyerek paydaş oldukları siyasi parti ile yapmış oldukları çalışmalardan verim alamadıklarını ayrıca sahayı kirleten CHP'nin pisliklerini temizlemek için kampanyanın üçte ikilik kısmını buna harcadıklarını ifade etti.

Anadolu Hisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ve Divan Başkanlığı'nı Murat Yumurtacı'nın yaptığı Danışma Meclisine İstanbul Milletvekili Hasan Sert, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, SKM Başkanı Tuncer Dede, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker ile başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve teşkilat mensupları katıldı.

Mustafa Gürkan: CHP inanılmayacak yalanlar ortaya attı

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan yapmış olduğu açılış konuşmasında şunları söyledi; Bir seçimden daha hamdolsun alnımızın akıyla çıktık. Bu AK Partinin 12'nci seçimi oldu ve birlikte yaşadık. Başıyla ve sonuyla en farklı seçimlerden birini yaşadık. Seçim bitti şimdi zaferi de konuşacağız muhasebede yapacağız. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gündeme getirmesi ile başlayan referandum sürecinde AK Parti olarak 25 Şubat'ta start verildi ve 60 güne yakın bir süre sahada çalışıldı. Bu referandum sürecinden aklımıza kalan iki şey oldu. Biri CHP tarafından atılan inanılmayacak yalanlar. Diğeri de seçimlere katılım oranıdır. 

Beykoz teşkilatı bir gün 105 bin oy alacaktır

Seçmen bize ne oy verirse versin başımızın tacıdır. Türkiye genelinde yüzde 35 ile başlayıp yüzde 51 ile sonuçlanan referandum sürecinin başarılı olduğu söyleniyor. Bizde Beykoz'da yüzde 53 ile iyi bir sonuç aldık. Bizim gönlümüzde hep açık ara fark olduğu için bunun kırgınlığını yaşadık. Beykoz'daki çalışmalarımızda sahayı çok farklı enerji ile tutmaya çalıştık. CHP sahayı o kadar kirletti ki yürütülen kampanyanın üçte ikilik kısmını bu pislikleri temizleyerek geçirdik. Başarılı bir seçim süreci geçirdiğimizi düşünüyorum. Burada 87 bin civarı Evet  oyu aldık. Kampanyanın başında hedefimizi 105 bin oy, yüzde 65 olarak belirlemiştik. Bu hedefi belirlerken AK Parti ve MHP'nin son secimde aldığı oy toplamı 103 bin oy yani yüzde 63 civarıydı. Böyle bir tablo varken hedefi daha düşük mü göstermemiz gerekirdi. Beykoz teşkilatı bir gün 105 bin oy alacaktır. 

İstanbul'da 12'inci sıradayız

2009 yerel seçimleri Beykoz da kırılma seçimidir. Belediye seçiminde Beykoz totalde İstanbul'da 24'üncü sıradaydı. Bundan sonra yükselişimiz başlıyor. 2011 genel seçimlerinde aldığımız 80 bin oy ile İstanbul'da 13'üncü sıraya çıkıyoruz. 2014 cumhurbaşkanlığı seçiminde 11'inci sıradayız.  2014 yerel secilerinde BBP faciası yani son dakikada bize atılan bir çelme vardı. İstanbul'da 18'inci sıradayız. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde İstanbul'da 9'uncu, Kasım seçimlerinde ise aldığımız en fazla oy olan 88 bin oy ile İstanbul da 11.sıradayız. 2017 referandumunda ise 12'inci sıradayız. Bölge olarak bakarsak Beykoz, 2009'dan sonra Anadolu Yakası'nda Sultanbeyli'yi saymazsak 4'cü. Son üç seçimde İstanbul'da 9-12'inci sıralardayız. Hepsinden öte 2011 Genel Seçimlerinde sonra 80 binin altında oy almadık. Bir siyasi partinin bugün Beykoz'da tek başına alabileceği oy en fazla 90 bindir.

Paydaş partiden aynı verimi alamadık

16 Nisan referandumunda helalinden 80 bin oy AK Partinindir. Siz dersiniz 81 bin, 85 bin oy bizim onu bilemem. Yapılacak ilk seçimde AK Parti olarak Beykoz'da 85 bin 90 bin civarı oy almayı hedefliyoruz. Beykoz'da seçim stratejimizde kendi seçmenimizi sandığa götürsek en az yüzde 51 alırız demiştik ve bu konuda başarılıyız. Paydaş olduğumuz diğer siyasi parti ile yapmış olduğumuz çalışmalardan demek ki aynı verimi alamadık.  

Yücel Çelikbilek: Beykoz bu seçimi Reis'siz geçirdi

SKM Başkanı Tuncer Dede, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker ve İl Yönetici Saadettin Çay'ın da birer teşekkür konuşması gerçekleştirdiği toplantıda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'de birlik beraberlik mesajları verd. Başkan Çelikbilek konuşmasında şunları söyledi; 16 Nisan asla üzüntü verici bir tablo değildir. Gönlümüzden daha çok oy almak geçiyordu tabiki ama seçim öncesi aklımızdan geçen rakamlar bu rakamlardı. Motivasyonu yüksek tutmak için bu tür hedefler koyulabilir. Referandum öncesi bir anket firması Evet oylarını yüzde 60 olarak gösterdi ve bu teşkilatın rehavete kapılması için atılmış bir adımdır. Bu bize en az bir puan kaybettirdi. Beykoz bu seçimi Reis'siz geçirdi kendisini burada göremedik. Belki görebilseydik Beykoz'da en az yüzde 55 alırdık. Bu referandumda alınan bu oy AK Parti'nin Beykoz'da alacağı en düşük oydur. Üzerine ekleyeceğiz ama asla geriye gidemeyiz.

Neden CHP'ye oy veriyor diye kahroluyorum

CHP'nin geldiği durumu görüyorsunuz. Evet oyları ile bu tokadı sizler attınız. Mahallerde millet neden CHP'ye oy veriyor diye kahroluyorum. Çünkü CHP'nin yalandan başka alması gereken bir oy yok. Meclis toplantılarında hep söylüyorum şu millete zarardan başka ne yapıyorsunuz diye. Bu ülkeyi ihlasla sevmeyenlerin iki yakası bir araya gelmez arkadaşlar.

Hasan Sert: Zaferlere devam edeceğiz

Son olarak konuşan İstanbul Milletvekili Hasan Sert'da yapmış olduğu kısa konuşmasında; “Yastığınız taş idi, yatağınız çamur idi, yorganınız yağmur idi ama siz yılmadan çalıştınız. 21 Mayıs'ın bizim için çok önemli bir anlamı var. Cumhurbaşkanı resmen partimize gelecek. Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Başkan olduğu bir partide gururla çalışacağız ve zaferlere devam edeceğiz. Allah birlik ve beraberliğimiz bozmasın.” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından danışma meclisi dilek ve temenniler kısmı yapılmadan sona erdirildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.