9 aylık bebeğiyle Beykoz sokaklarında yaşıyor

9 aylık bebeğiyle Beykoz sokaklarında yaşıyor

Beykoz'da yaşayan 22 yaşındaki Büşra Çalık  9 aylık bebeğiyle sokakta kaldı.

Beykoz'da yaşayan 22 yaşındaki Büşra Çalık 9 ay önce anne oldu. İmam nikahlı eşinin bir başka kadınla resmi nikahı olduğunu öğrendiğinde başına kaynar sular döküldü. İddiasına göre kocası onu önce dövdü, sonra da sokağa attı. Genç kadın ailesinin de kendisine sahip çıkmadığını öne sürdü.

Hastane koridorlarında, parklarda, Beykoz Çubuklu Sahili'nde banklarda kaldığını söyleyen Büşra Çalık; “Çocuğum 9 aylık. Emziriyorum, hiç bir şey yiyemiyor stresten, sıkıntıdan. Evli olduğunu bilmiyordum. Duyduğum anda şok oldum. Dünyalar başıma yıkıldı, ne yapacağımı bilemedim, çaresiz kaldım. Çünkü hamileydim. Gedecek bir yerim bile yoktu. Ben imam nikahı ile duramam resmi niklahım olması şlazım çünkü küçük bir çocuğumuz var.” ifadelerini kullandı.

İddiaya göre Büşra Çalık kocasından defalarca şiddet görüyordu. Son olarak geçtiğimiz hafta gördüğü şiddet sonrası sol kolu kırıldı. Gördüğü bu şiddet karşısında polise suç duyurusunda bulunduğunu belirten Çalık “Kolum hem kırıldı hem çıktı. Eşim yaptı. Sürekli darp ediyor beni.” dedi.

Büşra Çalık, İstanbul'da bir çok akrabası olmasına rağmen 9 aylık bebeği ile kendisine sırt çevrildiğini belirterek devletin yardım eli uzatmasını istiyor.

İbrahim Konar/ Show Haber

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.