Beykoz Meclisi Göksu Deresi'ne el attı

Beykoz Meclisi Göksu Deresi'ne el attı

Elmalı Barajı'ndaki bakım çalışmalarından dolayı suyu çekilen Tarihi Göksu Deresi Beykoz Belediye Meclisi'ni harekete geçirdi.

Elmalı Barajı'ndaki bakım çalışmalarından dolayı suyu çekilen Tarihi Göksu Deresi Beykoz Belediyesi'ni harekete geçirdi. Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı toplantısında gündeme gelen tarihi dere için Çevre ve Şehircilik Komisyonu çalışma başlattı.  

Göksu Deresi'nin suyuna kavuşması için bir araya gelen komisyon üyeleri Elmalı Barajı ve Göksu Deresi'nde incelemelerde bulunarak İSKİ yetkilileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Beykoz Belediyesi ve İSKİ yetkililerinin yaptığı toplantıda Elmalı Barajını besleyen göletlerin bakımı ve suların tahliyesi dolayısıyla derede geçici bir durum meydana geldiği ifade edildi.

Göksu Deresi'ni besleyen kollarda ıslahın yapılması için görüş hazırlayan komisyon üyeleri tavsiyelerini bir raporda toplayarak belediye meclisine getirecek.

Konu gelecek ay tekrar mecliste görüşülecek.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.