CHP Beykoz'dan Gürkan ve Çelikbilek'e sert cevaplar

CHP Beykoz'dan Gürkan ve Çelikbilek'e sert cevaplar

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan düzenlediği basın toplantısında yapılan eleştirilere sert cevap verdi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü tarafından düzenlenen basın toplantısında AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ile Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in CHP hakkında yaptıkları açıklamalara cevap verilerek Yüksel İnşaat'a ait tarım arazisinin konuta açılması hakkındaki davaya değinildi.

Beykoz Gülen Balık Restoran'da düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Emanet ile yönetim kurulu üyeleri ve bazı meclis üyeleri katıldı. CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Emanet, Yüksel İnşaat'a ait tarım arazisinin konuta açılması hakkında açılan dava sürecini basın mensuplarıyla paylaşırken, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan da Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in CHP hakkında yaptıkları açıklamalara sert tepki gösterdi. “CHP'ye oy verenlere kahrolacağına verdiği vaatleri yerine getiremediğine kahrolsun” diyen Taştan, CHP'yi sahayı kirletmekle suçlayan İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ı da “Seçim sürecinde sahada olmadığı için izlemediği maça yorum yapıyor.” sözleriyle eleştirdi.

Hakkı Emanet: 73 dönümlük tarım alanının ranta dönüşmesini engelledik

Basın toplantısında ilk olarak CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Emanet'e söz verildi. Yaklaşık iki yıl önce Çavuşbaşı Mahallesi 3 Pafta 7 Parsel ve Çubuklu Mahallesi 28 Pafta 185 adanın tarım dışı amaçlı konut olarak kullanılması ile ilgili dava açtılarını belirten Emamet şunları söyledi; “Belediye o zamanki imar planlarında 'Tarımsal niteliği korunacak alan' olarak tanımlı bu mutlak ve sulu tarım alanlarını, yerin sahibi olan Yüksel İnşaat'la görüşerek ve anlaşarak konut alanına çevirmeye uğraşıyor. Mutlak ve sulu tarım arazilerinin amacı dışında kullanılamayacağını, toprak koruma kanunu gereği imara açılamayacağını, kamu yararı içermeyen bir planın hukuken yapılamayacağını kendilerine anlattık. Fakat her zamanki gibi grubumuzu dinlemeyerek CHP'nin reddine karşın oy çokluğu ile meclisten geçirildi. Akabinde başlattığımız hukuk mücadelemizi kazandık. İstanbul 7.Idare Mahkemesi bizi tamamen haklı buldu. Mutlak ve sulu alanların amacı dışında kullanılamayacağını söyleyerek bu kararı iptal etti. Böylelikle yaklaşık 73 dönümlük tarım alanının rant uğruna inşaat alanına çevrilmesini engelledik

Mahir Taştan: CHP'ye oy veren vatandaşlarımızdan özür dilemelisiniz

CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Emanet'in ardından İlçe Başkanı Mahir Taştan gündeme dair açıklamalar yaptı. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalara değinen Taştan şunları söyledi; “Sayın Çelikbilek Beykoz'da CHP'ye millet neden oy veriyor diye kahroluyormuş. Sayın belediye başkanının bu talihsiz söylemleri Beykoz'da partimize oy veren seçmene hakarettir. Kendisi unutmamalıdır ki bugün herhangi bir siyasi parti sayesinde belediye başkanlığı yapıyorsa bunu CHP'ye borçludur. Çok partili sistemi bu ülkeye CHP'yi getirmiştir ve kendisinin de önü açılmıştır. Bu anlamda demagoji yaparak halkımızı verdiği oyu küçümsemeyin. Eğer yalan arıyorsanız 2009 dan sonraki vaadleriniz bir gözden geçirin. Kendisi CHP ye oy verenlere kahrolacağına verdiği vaatleri yerine yerine getiremediğine kahrolsun. Derhal CHP ye oy veren vatandaşlarımzdan özür dilemelisiniz. 

İzlemediği maça yorum yapıyor

Bir diğer talihsiz açıklamada sahayı kirlettiğimiz iddia eden AK Parti İlçe Başkanı yapmıştır.  İlçe Başkanı referandum sürecinde sahayı kirlettiğimizi ifade etmeye çalışarak kendi içerisindeki yaşadığı sıkıntıların üzerini bu şekilde örtmeye çalışması acınası bir durumdur. Bizim Beykoz'da yaptığımız çalışma ortada. Biz hayırı anlattık, kendileri ise referandumu parti seçimine çevirmek için mücadele ettiler. Tabi kendisi seçim sürecinde sahada olmadığı için izlemediği maça yorum yapıyor. Acaba kendisinin mazotumu bitti yoksa ihale takip etmekten zaman mı bulamadı da sahada fazla görünmedi. AK Parti İlçe Başkanı bizim sahayı yalanlarla kirlettiğimizi söyleyerek işin kolayına kaçmıştır. Beykoz kamuoyuna bu iddialarını detaylı şekilde açıklamalıdır. Eğer açıklamazsa müfteridir.'

Toplantı basın mensuplarının soruları ile devam etti. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.