Beykozlu muhtarlardan Cumhurbaşkanı'na ziyaret

Beykozlu muhtarlardan Cumhurbaşkanı'na ziyaret

Beykoz'un muhtarları 19 Ekim 'Muhtarlar Günü'ne kadar Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne  ziyaret gerçekleştirilecek.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek muhtarlarla bir araya geldiği istişare toplantısında ilçeye ve hizmetlere dair fikir alışverişinde bulundu. İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen istişare toplantısına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, Mahmut Gülbasar, Tacettin Aksu, Yakup Özbek, Muhtarlık İşleri Müdürü Murat Çabuk ve ilçedeki 45 muhtar  iştirak etti.

Toplantıda Muhtarlık İşleri Müdürü Murat Çabuk, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü'nün kuruluş amaçları, organizasyon yapısı, iş süreçleri, bugüne kadarki çalışmaları hakkında bilgilendirici bir sunum gerçekleştirdi. Ayrıca 19 Ekim “Muhtarlar Günü”ne kadar, muhtarlarımızın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne zaman zaman yapacağı ziyaretler planlanmaktadır.

Başkan Çelikbilek: “Ramazan'da Komşuluk Kültürümüz Canlanacak”

Ramazan Ayı'na yönelik çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi veren Başkan Çelikbilek: “Üç ayların ardından Ramazan Ayı'nı idrak edeceğiz. Ramazan'da komşuluk kültürünü yeniden canlandıracağız. Biz mahalle muhtarlarımız ve diğer ilçe sakinlerimizle aile gibiyiz. İmkânlarımız ölçüsünde muhtarlarımızın hiçbir talebini geri çevirmiyoruz.  Yoğun bir yaz dönemine giriyoruz. Kültür faaliyetlerimiz de hızla sürüyor, Ramazan'da farklı bir etkinlik yapacağız, yöre derneklerimize çadırlar vererek, iftardan sonra hasbihal etmelerini sağlayacağız. Komşuluk iftarlarıyla komşuluk kültürünü yeniden canlandıracağız. Sosyal Market ve nakit yardımlarımız da devam edecek.”  dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.