Beykozlu Trabzonlular hem gönül aldı hem söz!

Beykozlu Trabzonlular hem gönül aldı hem söz!

Beykozlu Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği'ne bağış yapan iş adamlarına teşekkür plaketi verildi.

Beykozlu Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenen kahvaltıda derneğe bağış yapan siyaset ve iş dünyasının önemli isimlerine Mihrabat Korusu'nda kahvaltılı vefa programı düzenlendi. 

Beykozlu Trabzonlular Dernek Başkanı ve Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek'in ev sahipliğini düzenlenen kahvaltıya Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Çavuşbaşı Trabzonlular Dermek Başkanı Sami Şahin işadamları ve dernek mensupları katıldı.

İsmail Yüksek: Takdir etme konusunda zafiyetimiz var

Programın açılış konuşmasını Dernek Başkanı Prof. Dr İsmail Yüksek gerçekleştirdi. Yüksek şunları söyledi; “Amacımız bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak bölgemize ve ülkemize hizmet edebilmek. Bu amaçlar doğrultusunda kurduğumuz derneğimize bir yer almak için iş adamlarımız destek verdiler. Ülkemiz insanlarının en büyük eksikliklerinden biri de vefadır. Hizmet eden, güzel işler yapan takdir edilmesi gerekenleri takdir etme konusunda bir zafiyetimiz var. Dernek olarak bize destek veren iş adamlarımızı bir plaketle onurlandırmak, bir vefa göstermek için bu kahvaltıyı düzenledik. Ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Birlik ve berberliğimizi bozmadan hangi siyasi görüşte olursak olalım işte ve dışta bir çok problemle karşı karşıyayız. Bu problemleri çözmek için birliğimizi ve berberliğimizi korumak zorundayız. Daha çok birbirimize sarılmamız gerektiğini göreceğiz. “

Yücel Çelikbilek: Arazinin ruhsat ve imar konusunu çözeceğiz

Açılış konuşmasının ardındna derneğe katkılarından dolayı İşadamı İsmet Acar'a plaketini Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek verdi. Acar şunları söyledi; “Sayın rektörümü gönülden seviyorum. Belediye Başkanı ve rektörümden böyle bir plaket almak benim için onurdur. En güzel yerde saklayacağımdan emin olabilirsiniz.” Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de yapmış olduğu konuşmada “Hizmet edenleri, katkı koyanları asla unutmamak lazım.  Üzerine dernek binası yapılmak üzere alınan arazinin ruhsat ve imar konusunu zaman içerisinde çözeceğiz.  Birlik ve beraberlikten böyle güzel şeyler çıkıyor. Türkiye'nin neresinden olursanız olun birbirinizle hemşerisiniz. Beykoz'da 34‘e yakın hemşeri derneği var ama hepsinin önünde Beykozlu ibaresini koyarak ben Beykozluyum demek güzelliğini ortaya koymuşlardır. Önce hepimiz Beykozluyuz daha sonra memleketimiz gelir.” diyerek katılımcıların yaklaşan Ramazan ayını tebrik etti.

Erdoğan Bayraktar: STK'larda cesur insanlar görev almalı

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar İş Adamı Bilgin Akaydın'a plaketini vermesinin ardından yapmış oluğu konuşmasında; “Bana göre Beykoz İstanbul'un, hatta dünyanın en güzel ilçesi. Bu bakımdan böyle güzel bir yerde sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Dünya'da STK'ların ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bizim ülkemizde de STK'lar yavaş yavaş yol almaya başladı. Bünyesinde bilgili, eğitimli, ahlaklı dürüst ve cesur insanların yer aldığı STK'ların artması gerekiyor.” ifadelerinin kullandı.

Rektör İsmail Yüksek'e plaketini İş Adamı Kemal Şülekoğlu verirken, M. Hanefi Dilmaç plaketinin kardeşi Fatih Dilmaç Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Necati Ak'ın elinden aldı. Birlik Kasap'ın Sahibi Hasan Türkgenç'in plaketinin Dernek Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hocaoğlu verdi. Derneğe katkı koyan diğer İşadamları Kenan Albayrak, Mubin Çakmak, Hüseyin Kurt, Necati Ak, Erdal Uzuner ve İsmail Hocaoğlu da plaket verilen diğer isimler oldu. 

Denekler bir araya gelerek ülkeye katkı koymalılar

Kahvaltı sonrası basın mensupları kısa bir değerlendirme yapan Dernek Başkanı Prof. Dr İsmail Yüksek şunları söyledi; Kavacık'ta 420 m2 arsa aldık. İmar çıktığında 4 katlı bir bina yapacağız. İçerisinde sosyal, eğitim ve kültür gibi faaliyetler olan alanlar olacak. Dernek kurmak kolay ama onu yaşatmak daha önemli. Antalya Üniversitesi'ne rektör olarak atanınca buradan biraz uzaklaştık. Haftasonları geliyoruz ama hafta içi de etkinliler oluyor. Bu nedenle ona göre yeni bir görev dağılımı yaptık. Amaçlarımız arasında derneği herkese açık hale getirmek ve üye sayısını 500'den bine çıkarmak gibi bir hedefimiz var. Yaşanan bazı olayla nedeniyle derneğe fazla katkı sağlayamadık. Başka bir arkadaşa devretmeyi düşündük ama arkadaşlar 3-4 senelik geçici süreci sizinle devam edelim dediler. Dernekler zaten kişilere yada başkana bağlı olmamalı. Önemli olan sürekliliği sağlayacak bir yönetimin olması. Başkan yada yönetimden bir kişi olsun yada olmasın yönetim bu süreci aksatmadan yürütecektir. STK'lar sadece yöreye değil insanlığa da hizmet etmelidir. Denekler bir araya gelerek ülkeye katkı koymalılar. Beykoz'da dernekler birliği var ama bunu daha iyi hale getirmek gerekiyor.”

Kahvaltı kemençe ve horon eşliğinde yapılan sohbet eşliğinde sona erdi. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.