Bülent Küçük 'Beykoz İçin Yaz'dı

Bülent Küçük 'Beykoz İçin Yaz'dı

Beykoz Güncel Haber'in yeni başlattığı ‘Beykoz İçin Yaz' projesinin ilk konuğu Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük oldu.

Beykoz'un önde gelen isimleri ile çeşitli meslek gruplarında görev yapan isimler hem gündeme dair hemde önemli gün, hafta ve gecelere dair Beykoz için bir yazı kaleme alacak. ‘Beykoz İçin Yaz' adı altında gerçekleştirilecek çalışma ile duygu ve düşünceler Beykoz halkı ile paylaşılacak.

İlk olarak Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı dolayısı ile ‘Beykoz İçin Yaz'dı. Küçük'ün Gençlik Haftası'na dair yazısı şu şekilde;

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı

19 Mayıs düşman işgalleriyle yok olmaya yüz tutmuş Anadolu topraklarının yeniden dirilişidir. Bu anlamda Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'dan yaktığı ateşin tüm yurda yayıldığı bir zaferdir.

Gençlik haftası Atatürk'ün gençliğe verdiği önemi gösteren çok önemli bir haftadır. Gençlerimizin; serbest zamanlarında yapmış oldukları sanatsal-kültürel ve sportif etkinliklerini aktif olarak sergilemelerini, milli değerler etrafında toplumla bütünleşmelerini, görev ve sorumluluk duygularını geliştirmelerini sağlamak amacıyla 15-21 Mayıs tarihlerini içine alan haftanın Gençlik Haftası olarak kutlanması 15.4.1983 gün ve 83/6394 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile uygun görülmüştür. Bu bağlamda kötü alışkanlıklardan uzak duran, geçmişlerini iyi öğrenip geleceklerine sahip çıkan, sosyal ve sportif yani vücut sağlığına önem veren birey olmaları gençlerimizin en önemli görevlerindendir.

Bu kapsamda bizde gerek sportif gerekse sosyal faaliyet ve projelerle gençlerimize hizmet vermek amacıyla Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak Gençlik Haftası boyunca ilçe çapında Küçük-Yıldız-Genç Kategorilerinde Puanlı Atletizm yarışmaları, Genç Kızlar-Erkekler Bilek Güreşi yarışmaları, Gençler Hedefe Şut Atışı yarışmaları, Gençler Halat Çekme yarışması ve seminerler düzenleyerek Gençlik Haftası boyunca etkinlikler gerçekleştirdik.

19 Mayıs 2017 Cuma günü Beykoz Belediyesi önüne çelenk sunduk. Ardından Beykoz Meydandan TFF Meral Celal Aras Spor Lisesi Bando Takımı eşliğinde tarihi Beykoz Çayırına görkemli bir yürüyüş gerçekleştirdik. Okçuluk faaliyetlerini anlatan gösterimiz, halk oyunları gösterimiz ve törenin sonunda TFF Meral Celal Aras Spor Lisesi öğrencilerinin Piramit şovuyla İlçe törenimizi gerçekleştirerek törenimizi taçlandırdık.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.