Beykoz Meclis Üyeleri yeni başkanını seçti

Beykoz Meclis Üyeleri yeni başkanını seçti

Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği, 4. Olağan Kongresi'ni gerçekleştirildi.

Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği (BEYMEZ) 4. Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. Son iki dönem başkanlık görevini yürüten Adem Öztürk'ün tekrar aday olmadığı kongrede başkanlığa Murat Ellialtı seçildi.

1984 - 2014 yılları arasında seçilmiş meclis üyelerinin oluşturduğu Beykoz Meclis Üyeleri Derneği 4. Olağan Kongresi Kavacık'da bulunan dernek binasında gerçekleştirdi. Kongreye Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve 1. Dönem Belediye Başkanı Ali Zengin başta olmak üzere başkan yardımcıları ile çeşitli dönemlerde görev yapan meclis üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin Divan Başkanlığını Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek, Divan Katipliklerini ise meclis üyeleri Furkan Köse ve Aydın Habil yaptı. Kongre Faaliyet ve Denetim Kurulu raporlarının okunması ile devam etti. Gelirler bölümünde üye aidatının sadece 2 bin 50 TL olduğu vurgulanırken derneğe 81 bin 994 TL bağış yapıldığı belirtildi.

Adem Öztürk: Üyelerimizin derneğe sahip çıkmalarını bekliyorum

Raporların oy birliği ile ibra edilmesinin ardından Beykoz Meclis Üyeleri Derneği Başkanı Adem Öztürk bir konuşma gerçekleştirdi. Öztürk konuşmasında “6 seneye yakın görev yaptık. Çok büyük düşüncelerimiz, hayallerimiz vardı fakat gerçekleştiremedik. Her kongrede söylediğim gibi üye arkadaşlarımız yöneticilere lokomotif görevi olmalı. Belediyemizin bu derneğe çok büyük katkıları var. Fakat üyelerimizin de derneğe sahip çıkmalarını bekliyorum. Benim yaşadıklarımı diğer arkadaşların yaşamasını istemiyorum. Burası Beykoz'un yerel parlamenterlerinin derneğidir. Beykoz'un seçişmiş insanlarıyız ve bu bilinçle hareket edilmelidir” diyerek yeni seçilecek yönetimin her zaman yanında olacağını söyledi.

Yücel Çelikbilek: BEYMEZ Beykoz'da söz sahibi olmalı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de yapmış olduğu konuşmasında “BEYMEZ Derneği büyük bir heyecanla kuruldu. Fakat süreç içerisinde istenilen heyecanı yakalayamadı ve bizde yeni dönemde daha genç ve dinamik bir yönetim olmasını istedik. İstanbul'da bu tür dernek sayısı birkaç tanedir. Bu tür özelliği olan derneğimizin birçok konuda söz sahibi olacak bir STK olmalıdır diye düşünüyoruz. Burada ki arkadaşlar Beykoz'un farklı zamanlarında seçilen yerel parlementosunu oluşturan üyelerdir. Bu kadar üyelerinin vasıflı olduğu derneğin birçok konuda söz söyleyememesi eksikliktir. Köyden gelen 3-4 kişi bir dernek kuruyor Beykoz'da söz söylemeye çalışırken bu kadar vasıflı olan bir derneğin hiç söz söyleyememesi bizim için biraz acıdır diyebilirim. Hiç kimseyi küçümsemek gibi bir derdimiz yok ama Beykoz'da birçok STK'yı üst üste koysanız sizin kadar vasıflı arkadaşı bir arada bulamazsınız. 1984'den bu tarafa Beykoz'un yerel parlamenterleri bir araya gelerek etkili olamaması bizim eksikliğimizdir. BEYMEZ mutlaka Beykoz'da artık söz söyleyen bir dernek olmalıdır. Burası canlı bir mekan haline gelmeli Beykoz'da ki STK'ların öncüsü olmalıdır.” diyerek kongreye katılan üyelere teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından 2004 -2009 yılları arasında İl Genel Meclis Üyesi Murat Ellialtı katılan delegelerin tamamının oylarını alarak Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği'nin yeni başkanı oldu.

Asil Yönetim Kurulu
Murat Ellialtı 
Hüseyin Yüksek 
Nevzat Oral 
Aydın Habil 
Metin Genç 
Cemal Yavuz 
Furkan Köse 
Manolya Demirören Tekin 
Yakup Özbek 

Yedek Yönetim Kurulu
Hasan Gedik 
Ömer Şener 
Erman Ertürk 
Emin Yavuz 
Yusuf Koç 
Haydar Çelik 
Erdoğan Coşkun Çap 
Nazım Keskin 
Salim Kaşkır 

Denetleme Kurulu 
Engin Yıldız 
Gül Biçer 
Alparslan Erdin 

Disiplin Kurulu 
Rafet Şişmanoglu
Birzat Mermer 
Necati Ak

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.