Beykoz'da Ramazan Sokağı'nı ziyaret ettiniz mi?

Beykoz'da Ramazan Sokağı'nı ziyaret ettiniz mi?

Beykoz'da kurulan Ramazan Sokağı'nda yöre dernekleri geleneksel ürün ve el sanatlarını sergilerken, Ramazan Ayı'na uygun etkinlikler sunuluyor.

Beykoz'da Ramazan, Sokak İftarları, Gönül Sofraları ve Meydan İftarlarıyla dolu dolu yaşanırken, Ramazan Sokağı her akşam yöre dernekleri, konserler, sohbetler, tiyatro ve animasyon gösterilerine ev sahipliği yapıyor.

Beykoz Belediyesi tarafından sahilde kurulan Ramazan Sokağı'nda yöre dernekleri geleneksel ürün ve el sanatlarını sergilerken, hemen yanındaki alanda Ramazan Ayı'na uygun etkinlikler sunuluyor.

Ramazan Sokağı'nda kurulan, Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimizin evini tasvir eden çadır da büyük ilgi görüyor.

İftar sonrasında animasyon gösterileriyle başlayan program kapsamında teravih namazı sonrasında konserler, sohbetler, şiir dinletileri, yetişkinlere ve çocuklara özgü tiyatrolar sahneleniyor.  

Beykoz Belediyesi alanda çocuklar için oyun platformları da hazırladı.

Ramazan etkinlikleri kapsamında bu hafta İbrahim Sadri, Dursun Ali Erzincanlı şiirlerini seslendirirken Ahmet Özhan Tasavvuf Musıkisi'nden eserler sunacak. Ömer Tuğrul İnançer ise değerli bilgilerini ilçe sakinleriyle paylaşacak.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.