Beykoz Meclisi haziran ayı çalışmalarına başladı

Beykoz Meclisi haziran ayı çalışmalarına başladı

Beykoz Belediyesi Meclisi Haziran Ayı'nın ilk toplantısı için Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında bir araya geldi.

Mecliste öncelikle olarak 5 Mayıs 2017 tarihli tutanak görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Gündem dışı söz alan AK Parti ve CHP Grubu üyeleri, Ramazan Ayı ve 5 Haziran Çevre Günü'yle ilgili iyi dilek ve temennilerde bulundular, 54. ölüm yıldönümüyle dolayısıyla Nazım Hikmet'i yâd ettiler.

Komisyonlara gönderilen raporlar

2018 Yılı Yatırım teklifleri hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi ve Fen İşleri Müdürlüğünün Bütçe Kodunun kullanılması hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonuna, Sokak isim değişikliği hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi de Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonuna sevk edildi.

Kadro İptal ve İhdas işlemi hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi ve Beykoz İlçesi sınırları dâhilinde sahipsiz hayvanların toplanması, rehabilitasyonu ve park, bahçe gibi yeşil alanlarda ve kapalı alanlarda haşere mücadelesi ihalesinin uzun yapılması hakkındaki Temizlik İşleri Müdürlüğünün teklifi ise Hukuk Komisyonuna gönderildi.

Gündemde olmayan müdürlük teklifleri

Çengeldere Mahallesi 2114 ada 1 parselde 9949,79 m2 alan üzerine 16 derslikli ilkokul ve 16 derslikli ortaokul binasının yapılması hakkındaki Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, Plan Bütçe Komisyonuna,  Riva Çayağzı C Tipi Mesire Alanı Düzenlemesi ihalesi hakkındaki Park ve Bahçeler Müdürlüğünün teklifi de Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Haziran Ayı 2. Birleşimi toplantısı 7 Haziran Çarşamba günü saat 15:00'te yapılacak.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.