Yalıköy Mahallesi uyuşturucu ve fuhuşa teslim

Yalıköy Mahallesi uyuşturucu ve fuhuşa teslim

Beykoz'un Yalıköy Mahallesi'nde terk edilen evler, uyuşturucu ve fuhuş için kullanılıyor.

Beykoz'da Orhan Veli Kanık'ın doğduğu mahalledeki metruk binalar tehlikelere davetiye çıkarıyor. Yalıköy Mahallesi'nde Boğaz'a nazır terk edilmiş evler, uyuşturucu kullanımı, fuhuş ve hırsızlık mallarının saklanması için kullanılıyor. Satılığa çıkarılan evler, içinde yaşayan olmadığı için her geçen gün daha tehlikeli hale geliyor. Mahalle sakinleri evlerde kirli işlerin yanı sıra böcek, yılan gibi canlıların çoğalmaya başladığını, yangın tehlikesinin de kendilerini korkuttuğunu söylüyor.

AHŞAP EVLER YANGINA DAVETİYE

Yalıköy Mahalle Muhtarı Erol Mete, ahşap yapıların kullanılmaması nedeniyle harap hale geldiğini belirterek, yasa dışı işler yapanların mekanı haline geldiğini söyledi. Mete, özellikle uyuşturucu kullanımı, satış için depo yapılması, hırsızlık mallarının saklanması ve fuhuş gibi işlemlere ev sahipliği yaptığını ifade etti. Erol Mete yangın çıkması durumunda ahşap yapılardan dolayı bütün mahallenin risk altında olduğunu belirterek, 'Bu yangınlarda Yalıköy'ün büyük bir kısmının yanacağı inkar edilemez. Böyle bir yangında bu binalara yakın sağlam evlerden de kurtarma (can, mal) yapılması imkansız hale gelecek ve telafisi mümkün olmayan kayıplar yaşanacaktır. Ayrıca bu binaların içine atılan pislikler burada mikropların ve zararlı canlıların üremesine sebebiyet vermektedir. Buralarda yatan sokak hayvanlarının bit, pire gibi haşeratlar, yılan, akrep ve böcekler mahalleyi sarmakta. Netice olarak bu binalar başımızın üzerinde sallanan bir kılıç gibi korkutmaktadır' diye konuştu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.