Beykoz'un şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu

Beykoz'un şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi ilçede yaşayan şehit aileleri, gazileri ve ailelerini “Gönül Sofrası” iftarında buluşturdu.

İlçe sakinleri için her akşam mahallelerde kurulan sokak iftarları tüm bereketiyle devam ederken, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan “Gönül Sofrası” iftarında Beykozlu şehit aileleri ve gaziler ağırladı.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftarda Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şehit ve gazi aileleriyle birlikte oruç açtı. Programa İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer, Beykoz Müftüsü Ali Efe,  İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve başkan danışmanları da iştirak etti.  

Başkan Çelikbilek: “Bu millet yüce bir millettir”

Şehitlerin bu ülke için toprağa düşmüş insanlar olduğunu hatırlatan Başkan Yücel Çelikbilek: “Allah onlara rahmet eylesin.  O makamlar servetle, imkânla, çalışmakla değil, Rabbimizin takdiriyle ulaşılan makamlardır. Dolayısıyla bir taraftan şehit ailelerine gıptayla bakıyoruz bir taraftan canımız acıyor. Gazilerimizden de Allah razı olsun. Peygamberimizin övdüğü bizim için övgü dolu fetih süresi içerisinde rabbimizin verdiği o topraklarda yaşıyoruz ve bu toprakları ne pahasına olursa olsun bir başkasına vermeyeceğiz. Dış düşmanlar bilsinler ki bu millet vatanını ve namusunu kimseye çiğnetmez. 15 Temmuz'da da çiğnetmedi, ayağa kalktı. Bu millet öyle yüce bir millettir.“ dedi. Gönül Sofrası iftarına iştirak eden şehit ailelerine, gazilere ve yakınlarına teşekkür eden Başkan Çelikbilek,  şehit acılarının bir daha yaşanmamasını temenni etti.

Ahmet Katırcı: “Şehitlerimiz sayesinde burada bulunuyoruz”

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda, dizeleriyle konuşmasına başlayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Vatan uğruna kanını toprağa katan kıymetli şehitlerin sayesinde burada bulunuyoruz. 15 Temmuzda, kötü olayları bize yaşatan hainleri unutmadık, unutturmayacağız. Milletimiz vatan topraklarını yedirmedi, yedirmeyeceğiz. Bu sofraya iştirak eden ailelere ve Beykoz Belediyesine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kaymakamı Katırcı ve Başkan Yücel Çelikbilek, programın sonunda şehit ve gazi ailelerini çiçek takdim ederek uğurladı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.