Beykoz Müftülüğü Balkanlarda iftar programı düzenledi

Beykoz Müftülüğü Balkanlarda iftar programı düzenledi

Beykoz Müftülüğü, ilçemiz hayırseverlerinin büyük destekleri ile Bulgaristan'da yaşayan kardeşlerimiz için iftar programı düzenledi.

Hayırseverlerin hayrına aracılık eden Beykoz Müftülüğü ve Balkanlara Vefa Derneği, Bulgaristan'ın Burgaz şehri Aydos ilçesi Osmanköy'de yaklaşık 500 kişinin katıldığı iftar programı düzenledi.

Ecdat yadigarı Osmanköy'deki iftara, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Burgaz Başkonsolosu Niyazi Evren Akyol, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Müftülük şefi T. Yusuf Koto, Kavacık Hasan Yavuz cami İmam Hatibi Halit Öksüz, Balkanlara Vefa Derneği Başkanı Şaban Hocaoğlu, dernek başkan yardımcısı Yüksel Demir, Aydos Müftüsü ve çevre din görevlileri katıldı.

Osman Köy halkı, yapılan iftar ve sonrasında gerçekleşen sohbetlerde memnuniyetlerini ifade ettiler. Eskiden Türkiye'ye bir mektup gönderemezdik diyerek,  bu günkü nimetlere çok şükür ettiklerini ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin idarecilerine ve  milletimize şükranlarını sunduklarını ifade ettiler. Yaşlı halk ile sohbetlerde duygusal anlar da yaşandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.