Beykoz gençliği Hanefi Dilmaç ile iftarda buluştu

Beykoz gençliği Hanefi Dilmaç ile iftarda buluştu

Farklı gençlik gruplarının organize ettiği Büyük Beykoz İftarı'nda 3 bin genç ile bir araya gelen Hanefi Dilmaç ilk kez siyasi mesajlar verdi.

Beykoz Gençlik Eli Dernek Başkanı İskender Közen ve Başkan Yardımcısı Cenk Taş'ın yanı sıra AK Parti Beykoz eski Gençlik Kolları Başkanları Fatih Yılmaz ve Fatih Sağlam, Çavuşbaşı eski Gençlik Kolları Başkanı Ercan Sarı ile Mesut Deniz ve Semih Aydın'dan oluşan ekibin organize ettiği iftar yemeğine katılan Hanefi Dilmaç izdihama yol açtı.  

Beykoz'un gençleri adeta sahiplendi

İki bin kişi hedefiyle organize edilen yemeğe 3000 kişinin üzerinde yoğun bir katılımın olması izdihama yola açarken,  beklentileri aşan bu aşırı katılımdan dolayı yaşanan aksaklıklar nedeniyle, organize eden grup adına gençlerden özür dilemek zorunda kalan Dilmaç, Başkan yardımcılığından istifasının ardından ilk kez siyasi mesajlar verdi.

Organizasyon kontrolden çıktı…

Beykozlu gençlerin Akbaba Çiftlik 91 Restaurant'ta organize ettiği ‘Büyük Gençlik İftarı'na, Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Dilmaç'ın katılacağının duyulması üzerine organizasyon kontrolden çıktı… Uzun süredir sesi soluğu çıkmayan Dilmaç'la birlikte olmak isteyen gençlerin Akbaba'ya akın etmesi bölgede izdihama yol açtı. Trafik kilitlendi, araçlar dakikalarca yolun açılmasını beklemek zorunda kaldı…

Geceye katılan gençler arasında, AK Parti, CHP, MHP ve BBP gibi siyasi partilerde görev yapan isimlerin dışında Beykoz 1908 taraftarlar grubundan gençlerin de olması dikkati çekerken, tek tek masaları dolaşan Hanefi Dilmaç, tüm katılımcılarla kısa kısa sohbetler etti. İlerleyen saatlere rağmen dağılmayan gençler ise ‘Hanefi Başkan'larıyla özlem giderdi.

Hanefi Dilmaç: 200 kişiden 3 bin kişiye çıktı

Gençlere yönelik bir konuşma yapan Hanefi Dilmaç, başkan yardımcılığından istifasının ardından ilk kez siyasi mesaj verdi. Konuşmasına, edilen dua ve niyetlerin kabul olması temennisiyle başlayan Dilmaç, davet edildiği bu organizasyonun öncelikle 200 kişilik planlandığını, daha sonra yoğun talep üzerine bu sayının 5 yüze daha sonra da bine çıktığını anlattı.

Son üç günde bunun da yeterli olmayacağını gören organizasyon komitesinin kapasiteyi bin 800 kişi olacak şekilde arttırdıklarını kendilerine söylediklerini belirten Hanefi Dilmaç, “Buna rağmen yüzlerce kardeşimiz ayakta kaldı. Organizasyonu yapan kardeşlerimiz adına ben onlardan özür diliyorum. Buradan ayrılmasınlar, bu yemek bittikten sonra biz kendileriyle burada iftar yapacağız.” şeklinde konuştu…

Bu kardeşlerimizle beraber yürüyeceğiz

Organizasyonu yapan ekibe de teşekkür eden Hanefi Dilmaç, “Burada bu kadar insanı bir araya getiren sekiz tane kardeşim var. Tek tek isimlerini saymayacağım ancak onlar yarın çıkacağımız yolculukta bizimle beraber olacak olan kardeşlerimizdir. Bu arkadaşlar bizi hiç yalnız koymadılar. Bu organizasyonla bana da motivasyon sağladılar. Görüyorsunuz burada 3 bin arkadaşımız toplandı.” ifadelerini kullandı.

Geniş katılımlı organizasyonlarda bir araya geleceğiz

Dilmaç şöyle devam etti: “Asıl teşekkürün sahibi sizlersiniz. Sadece bir telefonla davete icabet etmek Müslümanlığın şartlarındandır. Yerine getirdiğiniz için de teşekkür ediyorum. Tabii ki ben bu organizasyona davet edildiğimde bu kadar geniş bir katılımın olacağını beklemiyordum. Ancak bu yoğunlukta binlerce Beykozlu ile biraraya gelebilmemiz beni gerçekten çok mutlu etti ve onurlandırdı.  Siz bugün buradaki halinizle bizlere şunu söylüyorsunuz: ‘Bu organizasyon yeterli olmadı… Bundan sonra yapacağınız toplantılarda böyle kısıtlı bir düzenleme istemiyoruz.' Öyle anlaşılıyor ki bundan sonra biraraya geleceğimiz alanların daha geniş, daha büyük olması gerekecek. Eğer sizler bizlere söz verirseniz, ki buradaki duruşunuzdan onu anlıyorum, bundan sonra çok daha geniş katılımlı organizasyonlarda bir araya geleceğiz inşallah.”

Siz nerede derseniz biz orada duracağız

Gençlerden, “var mıyız?” şeklindeki sorusuyla teyit alan Hanefi Dilmaç, “Eksiklerimizi kabul ettim. Bizimde sizlerden beklentilerimiz var. O beklenti şudur; siz bize nerede durun derseniz, biz orada duracağız! Beykoz'un bütün kesimlerinden köylerinden, mahallelerinden insanlar var burada. Bu insanlar bize yarın nerede durmamız gerektiğini söylerse biz orada duracağız. Birlikte yol yürümeye var mıyız arkadaşlar?” şeklinde konuştu…

Konuşmasının sonunda katılımcıların geçmiş Kadir Gecesi'ni ve gelecek Ramazan Bayramlarını tebrik eden Hanefi Dilmaç, yemek sonrası gençlerin fotoğraf çektirme tekliflerini geri çevirmedi… Dilmaç'la fotoğraf çektirmek isteyen gençlerin uzun kuyruklar oluşturduğu Çiftlik 91 Restaurant'ı terk etmek saatler sürdü.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.