Beykozlu genç annesinin desteğiyle bonzaiden kurtuldu

Beykozlu genç annesinin desteğiyle bonzaiden kurtuldu

Beykoz'da bonzai bağımlısı 23 yaşındaki Yasin B., annesinin desteğiyle yaşama tutundu.

Beykoz'da bonzai bağımlısı 23 yaşındaki Yasin B., belediyenin kapısına giderek yardım isteyen annesinin desteğiyle yaşama tutundu. Tedavi olan Yasin B., gençleri uyuşturucuya karşı uyarıyor.

Yasin B.'nin bonzai ile tanışması 4 yıl önce oldu. Ailevi nedenlerle sıkıntılı bir süreç geçiren Yasin B., arkadaşlarının da etkisiyle henüz 18'inde bonzai kullanmaya başladı. Bağımlı olduğu için herhangi bir iş bulamadı ve para kazanmak için torbacılık yapmayı bile göze aldı.

Madde bağımlısı olan oğlunun içler acısı haline dayanamayan anne Ayşe B., yavrusunu kurtarmak için yoğun uğraşlar verdi. Başvurmadık kapı bırakmayan anne, geçen yıl son bir umut olarak Beykoz Belediyesi'nin kapısını çaldı. Oğlunun tedavi edilmesini isteyen annenin isteği üzerine Yasin B. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi AMATEM Kliniği'nde tedavi gördü. 4 haftanın ardından bonzai illetini bıraktı.

Bonzai bağımlılığından kurtulduktan sonra bir işte çalışmaya başlayan Yasin B., eski çevresinden uzakta yaşamını sürdürüyor. Yarım bıraktığı liseyi dışarıdan bitiren Yasin, üniversiteyi kazanarak eğitimine devam etmeyi istiyor. Anne Ayşe B. ise hayatının baharında uyuşturucu batağına saplanan evladının kurtulmasının sevincini yaşıyor.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.