Beykoz Meclisi'nde 'Merdiven' tartışması

Beykoz Meclisi'nde 'Merdiven' tartışması

Beykoz Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantılarının ikinci oturumunda ‘Merdiven' tartışması yaşandı.

Beykoz Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantılarının ikinci oturumu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başkanlığında gerçekleştirildi. Sahil şeridinde denize giren halkın merdiven talebi mecliste tartışma konusu oldu.

Meclis binasının yıkılıp yeniden yapılacak olması nedeniyle başkanlık toplantı salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısında yoklama ve açılışın ardından bir önceki toplantı tutanağı yazıldığı şekliyle oy birliğiyle kabul edildi. 

Hakkı Emanet: Konuşan değil icraat yapan yönetici olun

Başkan Çelikbilek gündeme geçmeden önce CHP Grup Başkanvekili Hakkı Emanet'e gündem dışı söz verdi. Geçtiğimiz gün vefat eden Nuri Yeşilbaş'ı rahmetle anarak konuşmasına başlayan Emanet ilk olarak amatör balıkçılar ile ilgili konuyu değindi. Beykoz sahillerinde denize giren halkın merdiven taleplerini de tekrar dile getiren Emanet “Geçtiğimiz meclis toplantısında Sayın Kaşıtoglu Burunbahçe ve diğer sahillere merdiven taktıklarını ve bizim yalan söylediğimizi ima etti. Ancak ben ve meclis üyesi arkadaşlarım Burunbahçe'ye giderek vatandaşlarımızla görüştük. Orada Kaşıtoğlu'nun söylediği gibi merdiven olmadığını bizzat gördük. Sayın Kaşıtoğlu öncelikle grubumuzdan özür dilemeli, merdivenleri de bugün itibariyle yapmalıdır.” diyerek Kaşıtoğlu'ndan konuşan değil icraat yapan yönetici olmasını beklediklerini söyledi.

Muharrem Kaşıtoglu: Sherlock Holmes tarzı bu yaklaşımları…

Hakkı Emanet'in sözleri üzerine Başkan Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'na söz verdi. Kaşıtoğlu sözlerinin başında Başbağlar ve Srebrenitsa katliamına değinerek merdiven konusunda şu açıklamayı yaptı; “Hakkı Abi yalan söylediğini belirtiyor ama öyle bir söz söylemedim. 51 bin 234 oy almış bir partinin grup başkanı olarak bunları takip etmek tabiki görevi. Burada ne yanlış bir bilgi var nede yalan var. Oradaki insanlara eğer sorsaydınız iki yıl önce belediye tarafından merdiven yapıldığının bilgisini alırdınız.  İBB'nin sahil bandında genişletme çalışması dolayısıyla buradaki merdivenler yakın zamanda kaldırılmıştır. Yine geçen yıl vatandaşlarımız denize rahat girmesi için bütün bölgeyi asfaltladık. Şuan hiçbir yükselti olmadan rahatça denize girilebiliyor. Sherlock Holmes tarzı bu yaklaşımlarınızı daha verimli yerlerde kullanmanızı tavsiye ediyorum. Burunbahçe'nin merdivene ihtiyacı yok.”

Yücel Çelikbilek: Bu bölgenin denizi tehlikelidir

Belediye Basşkanı Yücel Çelikbilek yaşanan karşılıklı tartışma üzerine araya girerek “Bana sorarsanız oraya merdiven yapmam ve denize girenlere de mani olurum. Bu bölgenin denizi tehlikelidir. Bu tehlikeyi bile bile bizde buradan denize girmeyi kolaylaştırmak istemiyoruz.” diyerek konuya son noktayı koydu.  

Meclis toplantısı tek gündem maddesi olan komisyon raporunu oy birliği ile kabul edilmesinin ardından sona erdi. Temmuz ayı olağan toplantılarının son oturumu 7 Temmuz Cuma günü Saat 10:00'da yapılacak.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.