Konut fiyat artışında Beykoz rekor kırdı

Konut fiyat artışında Beykoz rekor kırdı

Türkiye Veri İşleme Merkezi tarafından yayınlanan araştırmaya göre, konut satışlarında en yüksek artış düzeyi Beykoz'da görüldü.

Türkiye Veri İşleme Merkezi tarafından yayınlanan ‘İstanbul'da Konut Değer Değişim Araştırması'na göre, konut satışlarında en yüksek artış düzeyi Beykoz'da görüldü. Rapora göre Sarıyer, Başakşehir ve Beylikdüzü gibi ilçelerde konut fiyatları düştü.

Türkiye Veri İşleme Merkezi tarafından yayınlanan ‘İstanbul'da Konut Değer Değişim Araştırması'na göre, son bir yıllık zaman aralığında önemli konut lokasyonlarında gerileme kaydedilirken, çok sayıda ilçede de artış hızının enflasyonun altında kaldığı saptandı. Hazırlanan rapora göre İstanbul'da konut fiyatları Sarıyer, Başakşehir ve Beylikdüzü gibi ilçelerde düştü.

İlçelere göre düşüş oranları şu şekilde gerçekleşti:

Sarıyer- Son bir yılda düşüş yüzde 4.09

Başakşehir- Son bir yılda düşüş 1.75

Beylikdüzü- Son bir yılda düşüş yüzde 1.10

TUVİMER araştırması, İstanbul'un 35 ilçesinden 33'ündeki konut fiyat artış hızının enflasyon seviyesinin altında kaldığına işaret etti. Şile'de yüzde 0.30 oranındaki artış, Üsküdar'da yüzde 0.81, Arnavutköy'de yüzde 0.87, Çekmeköy'de yüzde 1.06, Kartal'da yüzde 1.09, Ümraniye'de ise yüzde 1.31 oranında gerçekleşti.Yapılan ölçümler son bir yıl içinde konut fiyatlarının en yüksek artış düzeyinin yüzde 14.79 ile Beykoz olduğunu gösterdi.

Konut fiyatları yükselişinde semtler ve artış düzeyleri ise şöyle:

Beykoz- Son 1 yılda yüzde 14.79

Beşiktaş- Son 1 yıldaki artış yüzde 13.01

Adalar- Son 1 yıldaki artış yüzde 6.87

Sultanbeyli- Son 1 yıldaki artış yüzde 6.57

Büyükçekmece- Son 1 yıldaki artış yüzde 6.46

Gaziosmanpaşa- Son 1 yıldaki artış yüzde 6.32

Eyüp- Son 1 yıldaki artış yüzde 5.68

Kağıthane- Son 1 yıldaki artış yüzde 5.65

Sultangazi- Son 1 yıldaki artış yüzde 5.56

Bakırköy- Son 1 yıldaki artış yüzde 4.94

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.