'Kudüs bizimdir' diyen herkesi Yenikapı'ya bekliyoruz!

'Kudüs bizimdir' diyen herkesi Yenikapı'ya bekliyoruz!

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, vatandaşları İsrail'i protesto etmek amacıyla düzenlenecek 'Büyük Kudüs Mitingi'ne davet etti.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, 30 Temmuz Pazar günü Yenikapı miting alanında gerçekleştirilecek 'Büyük Kudüs Mitingi' öncesi basın toplantısı düzenledi. İBB Beykoz Koru Sosyal Tesiserinde düzenlenen basın toplantısına Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, İHH İnsani Yardım Vakfı  Beykoz Şube Başkanı Uğur Yoleri ve Anadolu Gençlik Derneği Beykoz İlçe Başkanı Rıza Gik ile Büyük Kudüs Mitingi Beykoz tertip heyeti katıldı.

Düzenlenen mitingin partiler üstü olduğunu ve Büyük Kudüs Mitingi Beykoz tertip heyeti olarak basının karşısına çıktıklarını belirten Kaçmaz 30 Temmuz Pazar günü saat 14:30 da Beykoz Korusu önünden hareket edecek olan gemiler Paşabahçe ve Küçüksu iskelelerine uğrayarak bu davaya sahip çıkan halkımızı miting alanına ulaştıracaklarını söyledi.  

Rıza Gik: Vücuttan bu kanser hücre atılmalı

AGD Beykoz İlçe Başkanı Başkanı Rıza Gik yapmış olduğu konuşmasında; “Kudüs'te olan zülüm tüm dünya insanlarının tepki göstermesi gerekir. Siyonist İsrail maalesef dünyada kanser hücresi gibi yaşamaktadır. Vücuttan bu kanser hücresi atılmadan bu iyileşmeyecektir. İsrail'in bir an önce hakim güçler tarafında terbiye edilmesi gerekir. Bu zülm karşısında tüm insanlığın harekete geçmesi lazım. Siyonizm'in vurup geri çekilme taktiğine artık bir son verilmeli ve konu devamlı gündemle tutulmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Uğur Yoleri: İHH'nın amacı mazlumların yanında olmaktır

Konuşmasına İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım'ın mitinge destek vereceklerini açıkladığını belirterek başlayan İHH Beykoz Şube Başkanı Uğur Yoleri, dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların yanında olmak vakfın kuruluş amaçları arasında olduğunu söyledi.

Şeref Kaçmaz: İsrail iki şeyden çok korkar!

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz'da yeryüzünde hakkın ve adaletin tesis edilmesi için mücadele ettiklerini söyleyerek Kudüs'te yaşanan olaylar hakkında şunları söyledi; “Kudüs bütün insanların inançlarını rahatlıkla yaşayabileceği bir ibadet yeridir. Müslümanların da ilk kıblesidir.  Peki, Ne oluyor da burada bu kadar zulüm oluyor. Siyonist Yahudiler inançları gereği Süleyman Mabedinin yeniden inşa edilmesi Nil ve Fırat arasında büyük İsrail Devleti'nin kurulması, Armegedon adını verdikleri yaşanacak olan son savaşta kendileri dışındaki bütün insanları kendilerine köle yapmak istemeleri ve tüm bunlara bir ibadet gibi inanmaları. İşte tüm sıkıntı buradan kaynaklanıyor. Bugün Yahudilerin Mescid-i Aksa'da ibadeti kısmen kaldırması bizim bu mücadeleden vazgeçeceğimiz anlamına gelmez. İbadet için bu siyonistlerden mi izin alacağız. Kudüs bütün insanlığın ortak değerdir. Bu düzenlenen miting partiler üstüdür. Büyük Kudüs Mitingi Beykoz tertip heyeti olarak bugün karşınızdayız. Birçok STK bu işe sahip çıktı. İsrail iki şeyden çok korkar. Birincisi güç ikincisi ise ekonomik kayıptır. İsrail mallarını protesto edip gücümüzü göstermek adına da Yenikapı Mitingi'ne tüm halkımızı davet ediyorum. Saat 14:30 da Beykoz Korusu önünden hareket edecek olan gemimiz ile Paşabahçe ve Küçüksu iskelelerine uğrayarak vatandaşlarımızı, bu davaya sahip çıkan kardeşlerimizi miting alanına götüreceğiz.

Pazar günü Yenikapı Meydanı'nda ‘Büyük Kudüs Mitingi'

Konuşmalarının ardından Organizasyon Komisyon Üyesi Muhammet Kalaycı tarafından okunan basın bülteni şu şekilde;  

Bilindiği gibi İsrail son günlerde Kudüs ve Mescid-i Aksa'da Filistinlilere yönelik uyguladığı zulmü daha da artırmaya başladı. Her gün gelen acı haberler ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'da namaz kılınmasının yasaklanması, İsrail'in pervasızlığının had safhaya ulaştığını bütün dünyaya bir kere daha gösterdi. Bu yaşananlar milletimizin de öfkesini doruğa çıkardı.

Bu durum karşısında Saadet Partisi olarak milletimizin ortak hissiyatına tercüman olmak, Filistin'de yaşanan zulümlere karşı duruşumuzu göstermek ve uluslararası kamuoyunun Filistin'de yaşananlara dikkatini çekmek adına; 30 Temmuz Pazar günü Yenikapı Meydanı'nda ‘Büyük Kudüs Mitingi' düzenleme kararı almış bulunuyoruz.

STK ve kanaat önderlerinin de katılım sağlayacağı bu miting 80 milyon milletimizin farklılıklarıyla beraber yeri ve zamanı geldiğinde birlikte hareket edebileceğini gösteren önemli bir örnek olacaktır.

İslam ülkelerinin dağınıklığından istifade eden İsrail'in bu insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalmak ve yapılanları içimize sindirmemiz mümkün değildir. Her daim mazlumun yanında durmuş, gözyaşını silmiş olan bu aziz millet dün olduğu gibi bugün de Filistinli kardeşlerinin yanında olduğunu gösterecektir.

Sadece Türk ve Filistin bayraklarıyla donatılacak alana bütün halkımızı davet ediyor, bu tarihi mitingin başta Filistinli kardeşlerimize sonra da tüm mazlum coğrafyalara ümit olmasını temenni ediyoruz.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.