Sevgili gençler, değerli Beykozlular!

Sevgili gençler, değerli Beykozlular!

İstanbul Valiliği 'asker uğurlamaları sırasında kurallara aykırı davranışta bulunanlara yasal müeyyideler uygulanacak' uyarısında bulundu.

İstanbul Valiliği, başta Beykoz olmak üzere 39 ilçe kaymakamı ve kolluk kuvvetlerine 'asker uğurlamaları sırasında kurallara aykırı davranışta bulunanlara yasal müeyyideler uygulanacak' uyarısında bulundu.

Uygulanacak yasaklar hakkında bir açıklama yayınlayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı şu ifadelere yer verdi;

Sevgili gençler, değerli Beykozlular;

Kutsal bildiğimiz askerlik görevine böylesine sevgiyle heyecanla gitmek isteyen başka bir millet yoktur. Halkımızda gençlerimizin bu heyecanına hep sevgi ve hoşgörü ile bakmıştır. 

Ancak son zamanlarda bu kutlamaların trafiği durma noktasına getirdiği, yanıcı ve patlayıcı maddeler atılarak korku ve endişe yaratıldığı gözlenmektedir. Zaten yürürlükteki mevzuatımızda meskûn mahalde ateş etmek, yanıcı ve patlayıcı maddeler kullanmak yasaktır.

Bu nedenle Valiliğimizce bu tür olumsuzlukların önlenmesine yönelik bir genel emir yayınlanmıştır. Vatandaşlarımızın ve sizlerin mağdur olmamanız için emirde belirtilen kurallara uyacağınıza inanıyor, vatani görevine gidecek olan sevgili yavrularımıza hayırlı teskereler diliyorum.

İstanbul Valiliği tarafından 39 ilçe kaymakamı ve kolluk kuvvetlerine asker  uğurlamalarına ilişkin gönderilen talimatta şu ifadelere yer verildi;

“Kutsal bir vatan görevi olan  askerlik hizmeti nedeniyle uğurlamaların yapılmasının geleneklerimizde önemli bir  yer tutmaktadır. Ancak, son günlerde bu güzel geleneğimizin ruhuna uymayan, trafik  düzenini aksatan, vatandaşımızın genel güvenliğini ve asayişi tehlikeye düşürücü  davranışlarla karşılaşılmaktadır. Asker uğurlama geleneğini istismar ve kuralları  ihlal eden bu tür davranışlara müsaade edilmemesi, aykırı davranışta bulunanlar  hakkında yasal müeyyidelerin uygulanması ve konunun sıralı amirlerce hassasiyetle  takip edilmesi hususunda; Bilgi ve gereğini önemle rica ederim.'

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.