Beykoz'da hırsızlara karşı mahalleli ilginç bir yola başvurdu

Beykoz'da hırsızlara karşı mahalleli ilginç bir yola başvurdu

Beykoz'da, ünlü sanatçı  Bülent Ortaçgil'in de aralarında olduğu 6 eve giren hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı. 

Beykoz'da, ünlü sanatçı Bülent Ortaçgil'in evinin de aralarında bulunduğu lüks konutlara dadanan hırsızlık şüphelileri güvenlik kameralarına yakalandı. Son 20 günde 6 eve giren hırsızların yakalanmasını isteyen mahalleli, zanlıların güvenlik kamerası fotoğraflarını sokaklara ve evlerinin kapılarına astı.

HIRSIZLAR KAMERAYA YAKALANDI

Türk müziğinin usta ismi Bülent Ortaçgil'in de evine giren şahısları, ünlü sanatçı teşhir etti. Ortaçgil, şahısların fotoğraflarını kapısına asarken, Ortaçgil'in eşine ait ziynet eşyaların evinden çalındığı söylenmişti. Kanlıca'da bulunan evlere giren hırsızların görüntüleri güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Sokak üzerinde yürüyen 3 şahsın evden aldıkları kadın çantasının ellerinde olduğu görülüyor. Yüzlerini gizlemeyen şahısları polis her yerde arıyor.

MAHALLENİN DUVARLARINA HIRSIZLARIN FOTOĞRAFLARINI ASTILAR

Beykoz, Kanlıca Mahallesi'nde son günlerdeki hırsızlık olayları mahalle sakinlerini canından bezdirdi. 20 gündür artan hırsızlık olaylarının üzerine vatandaşlar hırsızların güvenlik kamerasından aldıkların fotoğraflarını mahallenin sokakların astı.

Mağdur olduğunu söyleyen Fahri Çakmakkan, 'Devletimizden yardım istiyoruz. Hırsızlar genelde sabah namazı vakitlerinde giriyorlar. Mutlaka yardımcıları oluyor. Bir kişi evin içerisine girerken öteki iki tanesi aşağıda bekliyor. Ben 3 hırsız ile nasıl mücadele edebilirim. Bende güvenlik kamerası şirketim var. Etrafa her yere kamera takmamıza rağmen yine de giriyorlar. Sokaktan kaçarken adım adım görüntüsü var hırsızların elimizde. Ama maalesef bir sonuç elde edemiyoruz. Son 20 gün içerisinde en az Kanlıca'da 6 yer soyuldu. Genelde yaptıkları şu yan gece evde kimse yokken giriyorlar ya da sabaha karşı uyuşturucu gaz sıkarak insanları bayıltıp o şekilde sokuyorlar. Hırsızlık olayından sonra evimin etrafına jiletli tel yaptırdım. Alarm taktırdım, kapıların kilitlerini değiştirdim. Camlara korumalık taktırdık. Ama bu şekilde kendi evimizde cezaevinde yaşarmış gibi ve bu sıcakta camı açmadan yaşamak çok zor' dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.