Leyleklerin göçünü Beykoz'dan izleyebilirsiniz

Leyleklerin göçünü Beykoz'dan izleyebilirsiniz

Avrupa'dan gelen ve İstanbul üzerinden Anadolu'ya, daha sonra da Afrika'ya uçacak olan leyleklerin göç yolculuğunu Beykoz'dan izleyebilirsiniz.

Avrupa'dan gelen ve İstanbul üzerinden Anadolu'ya, daha sonra da Afrika'ya uçacak olan leyleklerin göç yolculuğu başladı.

Kuşlar için en önemli göç noktalarından biri olan İstanbul'un semaları bugünlerde leylekleri ağırlıyor. Avrupa'dan gelen kara ve ak leylek türleri İstanbul üzerinden Anadolu'ya, daha sonra da Afrika'ya uçacaklar. Eylül ve Ekim aylarında da devam edecek olan göç sırasında İstanbul semalarında leylekleri Beykoz Toygartepe'den görebilirsiniz.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği'nin paylaştığı bilgiye göre daha iyi gözlem yapabilmek ve göçü izlemek için İstanbul'da 3 önemli nokta bulunmakta. Bu noktalar şöyle: Toygartepe (Beykoz), Keskin Viraj (Sarıyer) ve Büyük Çamlıca Tepesi (Üsküdar).

Ayrıca Doğa Derneği'nin Büyükçekmece'de 22-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştireceği Leylek Sayımı etkinliğine de katılabilirsiniz.

 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.