Beykoz'da eğitime sınırsız destek

Beykoz'da eğitime sınırsız destek

Beykoz Belediyesi ilçedeki okullara her yıl yaptığı boya ve temizlik malzemesi yardımını bu yıl da sürdürdü.

Beykoz Belediyesi ilçedeki okullara her yıl yaptığı boya ve temizlik malzemesi yardımını bu yıl da sürdürdü. 2017 -2018 eğitim- öğretim yılı için ilk etapta ilçedeki 80 okula 1 yıl yetecek boya malzemesi teslim edildi.  

Belediye Meydanında düzenlenen boya malzemesi dağıtım törenine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Spor ve Gençlik Hiz. Müdürü Bülent Küçük, İlçe Müftüsü Ali Efe, Kızılay Eski Genel Başkanı Tekin Küçükali, AA Eski Genel Müdürü Kemal Öztürk, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı. 

2017-2018 yılı eğitim-öğretim yılı öncesinde ilçedeki 80 okula 127 bin 147 lira tutarında 37 ton 720 kg boya ve 1500 litre tiner dağıtıldı. Temizlik malzemeleri teslimi ise bayram sonrasında yapılacak.  

Başkan Yücel Çelikbilek: “Eğitime Sınırsız Destek Veriyoruz”

Konuşmasında eğitimin her alanın destek verdiklerini belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Beykoz Belediyesi olarak eğitimi çok önemsiyoruz. Yeni okulların yapımından, okulların tadilat ve bakımlarına, bilgisayar ve projeksiyon dağıtımına kadar her alanda eğitime destek veriyoruz. 2009 yılından bu yana ilçemizdeki tüm okullarımızın bir yıllık boya ve temizlik malzemesi ihtiyacını karşılıyoruz. Çünkü okullar temiz olmazsa öğrencilerin morali olmaz, kaliteli eğitim de yapılamaz. Boya dağıtımının ardından temizlik malzemelerini okullara teslim edeceğiz. Eğitime verdiğimiz desteğin sınırı yok. Elmalı İlkokulunu baştan yaparak Necip Fazıl İlkokulu olarak ilçeye kazanırdık. 24 derslikli Tokatköy İmam Hatip Ortaokulu'nun imalatına Kurban Bayramı sonrası başlıyoruz. Yaklaşık 13 milyon 500 bin liraya mâlolacak. İlçemizde kurulan proje okulunu tercih eden belli puanı olan öğrencilerimize aylık eğitim desteği vereceğiz. Bu duygularla yaklaşan Kurban Bayramı'nızı tebrik ediyor, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozbay: “Belediyeler En Büyük Destekçimiz”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay:  “Gelecek kuşakların yetiştirilmesinde en önemli proje eğitimdir. Hizmet anlamındaki en büyük ortaklarımız ve destekçilerimiz de belediyelerdir. Beykoz'da çok güzel işler yapılıyor. Belediyemiz tarafından bu yıl 25 okulumuzun onarım ve tadilatı yapıldı. Bu işler için 1 milyon lirayı bulan ciddi bir kaynak harcandı. Yaklaşık 80 okulumuzdan alınan taleplere göre 1 yıl yetecek boya malzemesi karşılandı. Belediyemizle öğrencilerin takviye dersleri konusunda da işbirliği yapacağız. Bu anlamda bize desteğini esirgemeyen belediyemize ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Hazırlan boyalar Beykoz Müftüsü Ali Efe'nin hizmetlerin ve yeni eğitim yılının hayırlı olması için ettiği duayla dağıtıldı. 

Ardından Başkan Çelikbilek tüm okulların nezdinde Fatin Hoca İlkokulu ve Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürlerine boya ve malzemeleri teslim etti. 

Son 3 Yılın Boya Dağıtım Rakamları

2015 yılı

41 okul / 32 bin 400 kilo boya / 300 litre tiner / 70 bin 236 TL

2016 yılı

54 okul / 45 bin 200 kilo boya / 1000 litre tiner / 114 bin 740 TL

2017 yılı

70 okul / 37 bin 720 kilo boya / 1500 litre tiner / 127 bin 147 lira

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.