Beykozlular bayram sevinciyle kenetlendi

Beykozlular bayram sevinciyle kenetlendi

Beykoz Belediyesi'nin Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programında bir araya gelen ilçe sakinleri kardeşliğin sevinciyle kenetlendi.

Beykoz Belediyesi'nin Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programında bir araya gelen ilçe sakinleri kardeşliğin sevinciyle kenetlendi. 7'den 70'e belediye meydanında buluşan vatandaşlar bayramın sıcaklığını doyasıya yaşadı. 

15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda düzenlenen geleneksel bayramlaşma programına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, İBB Danışmanı Adem Sefer, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, başkan danışmanlar, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerin temsilcileri ve ilçe sakinleri iştirak etti.

Başkan Çelikbilek: “Bayramlar ortak sevincimiz ve heyecanımızdır”

Bayramda Beykozlularla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bugün yüreğinizin sıcaklığını bu alana yansıttınız. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Rabbim her gününüzü bayram günü gibi güzel eylesin. Bugün bütün Dünya Müslümanlarının ortak kutladığı bir bayramı idrak ediyoruz. Dünya'nın her yerinde Müslümanlar bu heyecanı yaşıyorlar. Maalesef Myanmar'daki kardeşlerimiz bayram yapamıyorlar. Rabbim tez elden onlara bayram yapacağı ortamı onlara nasip etsin. Dünyanın her yerinde zalimler ortaktır ve olmaya devam edecektir. Zalimin dini, ırkı, milleti yoktur. Bizler dünyada zulme uğrayan tek bir müslüman kalmayana kadar bu heyecanımızı sürdüreceğiz. Tüm İslam Âlemi'nin milletimizin ve ilçemizin Kurban Bayramı'nı canı gönülden tebrik ediyorum. Rabbim bizlere kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği nice bayramlar nasip etsin.” dedi.

Kaymakam Katırcı: “İslam coğrafyasındaki komşularımızı unutmayalım”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise: “Bizler de çok şükür devletimizin ve insanımızın dirayetiyle bugün huzur içinde bayram yapıyoruz. Fakat dünyanın birçok yerinde özellikle İslam Coğrafyasında kardeşlerimiz, dindaşlarımız, ırkdaşlarımız bayram yapamıyor. Biz ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.' diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Dünyanın her yerinde zulüm, savaş ve yoksulluk gören herkes bizim komşumuzdur. Biz bayram yaparken onları da hesaba katmak zorundayız. Onların da bayramı yaşayabilmesi için ne yapabiliriz onu düşünmeliyiz. Hepinizin bayramınızı kutluyor, bu bayramın bütün insanların barışına, huzuruna, milletimizin birliğine ve bütünlüğüne katkı sunmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.  

Konuşmaların ardından ilçe protokolü ve alandakiler tek tek bayramlaştı. Beykoz Belediyesi tarafından ise ilçe sakinlerine etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.

Başkan Çelikbilek belediye meydanındaki programın ardından Zerzavatçı, Örnekköy ve Paşamandıra (Değirmendere) Mahallelerini ziyaret ederek ilçe sakinleriyle bayramlaştı. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.