Türkiye'yi Beykoz'un Kestane Balı temsil edecek

Türkiye'yi Beykoz'un Kestane Balı temsil edecek

Arıcılık sektörü tüm yönleriyle ele alınacağı Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi'ne Beykoz da evsahipliği yapacak.

Dünya Arıcılar Birliği Federasyonu tarafından 1897 yılından bu yana düzenlenen Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi, 120'inci yılında Türkiye'de ilk kez 29 Eylül – 4 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Dünya ülkeleri ilk kez bu kongrede ‘Kıtalar Konuşuyor Paneli'nde konuşacak. 15.000 kişinin katılması beklenen kongre kapsamında Beykoz bölgesine de bir teknik tur düzenlenecek.

Murat Ekinci: Ülkemizi Beykoz Kestane Balı ile tanıtacağız

Başta Beykoz olmak üzere Türkiye'nin dünya arıcılığında lider konuma yerleşmesi ve turizmi açısından büyük önem taşıyan Apimondia Kongreleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan bulunan Beykoz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Ekinci; “Yaklaşık 100 ülkenin temsilcilerinin ülkemize misafir olarak geleceği Apimondia dünya arıcılık sektörünün en önemli kongresidir. Ayrıca dünyanın en prestijli 10 kongresinden biridir. İlçemizin marka değeri Beykoz Kestane Balı'nın da 2017 Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi'nde ülkemizin tanıtımı için stantlarda olacak. Bunun heyecanıyla hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Kaymakamımız Sayın Ahmet Katırcı, Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek'e destek ve katkılarından dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

2017 Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi'nde ülkemizi temsilen Beykoz'un marka değeri Kestane Balı stanttaki yerini alırken, 4 Ekim Çarşamba günü de Beykoz bölgesine ayrıca bir teknik turu düzenlenecek. Tur kapsamında önce Akbaba köyünde bir arılık gezilecek, gezi sonrası Anadolu Kavağı'ndan kalkacak bir teknede Boğaz Turu ile birlikte yemek alınacak ve yemek sonrasında da Beykoz Belediyesi'nin  düzenlediği Bal Festivaline katılım sağlanacaktır.

4 Ekim Çarşamba günü düzenlenecek Beykoz teknik turu Beykoz Bal Festivali programı şu şekilde;

10.00   : Kongre Merkezinden Hareket
11.00   : Akbaba Köyünde Arılık Ziyareti 
12.00   : Tekne için hareket
12.30   : Yemekli Boğaz Turu Kalkış
14.30   : Beykoz'a varış
15.00   : Bal Festivali Açılışı 
15.30   : Bal Kraliçesi, Bal Yeme vb.  yarışmalar
17.00   : Kongre Merkezi'ne dönüş için Beykoz'dan Hareket

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.