Erzurum ve Sivaslılar Beykoz Çayırı'nda buluştu

Erzurum ve Sivaslılar Beykoz Çayırı'nda buluştu

Beykoz Çayırı, Erzurumlular ve Sivaslılar Derneği'nin etkinliklerine ev sahipliği yaptı.

Anadolu'nun renkli kültür harmanına, kardeşlik ve dayanışma iklimine sahne olan Beykoz Çayır Festivali, Beykoz Erzurumlular Derneği ve Beykoz Sivaslılar Derneği'nin etkinliklerine ev sahipliği yaptı.

Tarihi Beykoz Çayır'ında düzenlenen geceye Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, Yakup Özbek, Erzurum Dernek Başkanı Ziya İnik, Sivaslılar Dernek Başkanı Mustafa Demir, il ve yöre dernek başkanları ve ilçe sakinleri katıldı.

Halk oyunları ve yöresel ezgilerle renklenen gecede iki ilin kültürel özellikleri sergilendi. Yerel sanatçılar Hüseyin Yıldırım ve Burhan Topal'ın en güzel türkülerini seslendirdiği etkinlikte Erzurumlular Halk Dansları ekibi de sahne aldı.

Dernek başkanları yöre derneklerinin ilçedeki faaliyet ve çalışmalarına verdiği destek dolayısıyla Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'ya, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek adına Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk'e, belediye başkan yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Yakup Özbek'e plaketi takdim etti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.